Liepājā sākas Dzejas dienas

Ar Dzejas rītu Liepājas skolās un dzejnieku viesošanos uz kuģa M-05 "Viesturs" šodien Liepājā sākušās Dzejas dienas. Uz kuģa svinīgi tika atraisīts arī Dzejas dienu karogs, lai dzejnieki uz tā atstātu autogrāfus, un tas varētu sākt doties no pasākuma uz pasākumu četru dienu garumā.

Uz "Viestura" klaja kā pirmajai iespēja lasīt dzeju tika dota Rīgas dzejniecei Ingmārai Balodei, kura ir Liepājas Dzejas dienu viena no galvenajām viešņām. Šovakar pulksten 19 Zirgpastā viņa kopā ar Andri Akmentiņu gaidīs uz autorvakaru "Padod tālāk!". Dzeju lasīja arī vācu dzejnieks Tilmans Derings.

Pie vārda tika arī "helikonieši", Liepājas rajona Radošā apvienība, Klaipēdas literātes, kā arī Ineta Stadgale, Gunta Šnipke, pirāti - Jana Egle, Agnese Matisone, Jānis Hvoinskis un Dzidra Šmite - un citi.

Beigās Dzeju dienu organizatore Aina Krauče nodeva Dzejas dienu karogu "Helikona" vadītājas Ērikas Birzkopas rīcībā, jo pulksten 14 Centrālajā zinātniskajā bibliotēkā Dzejas dienas turpināsies ar žurnāla "Helikons" jaunākā numura prezentāciju.
Pulksten 15 Dzimtsarakstu nodaļā būs tikšanās ar jaunajiem literātiem, bet pulksten 16 grāmatnīcā "Valters un Rapa" tiks atvērta Tāļa Vaidera trešā grāmata "Proza" no sērijas "Katram sava...".

Pievieno komentāru

Liepājā