Liepājā sāk svētku pabalstu izmaksu politiski represētajiem

Sagaidot Latvijas Republikas proklamēšanas 100. gadadienu, Liepājas pašvaldība visām politiski represētajām personām izmaksās svētku pabalstu 50 eiro apmērā, tādējādi izsakot atzinību par devumu Latvijas neatkarības stiprināšanā. Pabalstus politiskie represētie var saņemt no šodienas, 7. novembra jebkurā no A/s “Norvik banka” Liepājas filiālēm.

Politiski represētie, kuru dzīvesvieta deklarēta Liepājā, pašvaldības piešķirto svētku pabalstu varēs saņemt no 7. novembra jebkurā no A/s “Norvik banka” Liepājas filiālēm, uzrādot personu apliecinošu dokumentu. Pabalsta apmērs kopš 2017. gada ir 50 eiro. Liepājā ir aptuveni 440 personas, kuras ir tiesīgas saņemt šo pabalstu, informē Liepājas pilsētas Sociālais dienests Sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone.

Represētie, kuri veselības stāvokļa dēļ paši nevar aiziet uz banku, tika aicināti līdz 26. oktobrim ar aprūpētāju vai pilnvaroto personu palīdzību vērsties ar iesniegumu Sociālajā dienestā par pabalsta piegādi dzīvesvietā. Pabalstus dzīvesvietā piegādās 8. novembrī.

Ja persona nav iekļauta sarakstā, tad pabalstu var pieprasīt, arī vēršoties Sociālajā dienesta Sociālo pakalpojumu daļā un iesniedzot pabalsta saņemšanai nepieciešamos dokumentus līdz šā gada 10. decembrim.

Arī no Latvijas valdības par godu Latvijas valsts 100. gadadienai politiski represētām personām un nacionālās pretošanās kustības dalībniekiem piešķirts 100 eiro liels vienreizējais atbalsts. To izmaksās Valsts Sociālās apdrošināšanas aģentūra novembrī kopā ar pensiju. Atbalsts piešķirts tām politiski represētajām personām un nacionālās pretošanās kustības dalībniekiem, kuriem statuss ir piešķirts un Iedzīvotāju reģistrā ir aktīvs līdz 2018. gada 30. septembrim un kuru dzīves vietas adrese ir deklarēta vai reģistrēta Latvijā.

Pievieno komentāru

Liepājā