Liepājā sāk ražot mitrās salvetes; darbu tur meklē daudzi LM strādnieki 1

Liepājā darbu sācis mitro salvešu ražotājs SIA „Cotton Club Liepaja”, vēsta Latvijas radio.

Tas ir Krievijas koncerna „Коттон Клаб” meitasuzņēmums, kas ražošanas telpas iznomājis no SIA „Lauma Fabrics”. Ražotne pašlaik nodarbina 18 strādniekus - divi no tiem ir bijušie uzņēmuma „Liepājas metalurgs” darbinieki. Mitro salvešu ražotājs turpinās paplašināties, tāpēc darbu tur varēs atrast vēl citi liepājnieki.

Ar ūdeni un kumelīšu aromātu samitrināto audumu speciālas iekārtas sagriež mazākos gabaliņos – tā Liepājā ražo mitrās salvetes. Ludmila Zatelepa uz Liepāju ir atbraukusi no Ukrainas komandējumā, lai palīdzētu uzsākt ražošanas procesu. ”Kumelīšu smaržas ir ļoti dažādas. Var būt gan kumelīšu lapu, gan ziedu aromāts. Iespējami tūkstošiem variantu. Mēdz būt parfimērijas smaržas un neitrāli aromāti, piemēram, bērniem ar ļoti vieglu koncentrāciju,” stāsta Zatelepa.

Andrejs Boreiko ir rašanas līnijas operators. Pirms tam viņš strādājis uzņēmumā „Liepājas metalurgs” par elektriķi. ”Man ir inženiera specialitāte. Esmu elektromehāniķis. Tas ko es daru šeit, man ir saprotams. Interesants uzņēmums. Trīs nedēļas mācījos strādāt uz līdzīgām iekārtām Maskavā,” saka Boreiko.

Uzņēmuma rīkotājdirektors Sergejs Binkovskis atklāj, ka mitro salvešu ražotnē par darba iespējām interesējas daudzi cilvēki tieši no „Liepājas metalurga”. „Esam ielikuši interneta portālā sludinājumu, ka meklējam darbiniekus tehniskās specialitātēs. No 50 iesūtītajiem pieteikumiem, pats skatījos, vismaz 20 cilvēki ir no „metalurga”, turklāt dažādi speciālisti. Saprotams, ka šie cilvēki intensīvi meklē darbu,” saka Binkovskis.

Turpat blakus ražošanas līnijai, kur viena aiz otras tiek iepakotas mitrās salvetes, nevar nepamanīt, kā pazib vairāku sieviešu rokas. Viņas liek kastēs mitro salvešu iepakojumus. Intervijas laikā Esterei Domai ir maza atelpa. Redzot, cik ātri strādā jaunā sieviete, ir skaidrs, ka viņai ir pieredze: ”Es nesen atgriezos no Anglijas. Tur es strādāju līdzīgu darbu. Par šo darbu man pastāstīja draudzene. Kopā atnācām, kopā arī tikām. Anglijā es strādāju šokolādes fabrikā, arī pakošanā. Mazliet savādāk gan. Ilgi es tur nenodzīvoju, jo sapratu, ka mājās ir labāk,” par savu pieredzi stāsta Estere.

Uzņēmums plāno mēneša laikā saražot vienu miljonu mitro salvešu iepakojumus. No Somijā iepirktā izejmateriāla Liepājā ražo higiēniskas un nealerģiskas salvetes bērniem. Ar tām pat varot slaucīt bērnu sejiņas, skaidro uzņēmuma pārstāvis. Krievijas kompānijai filiāles atrodas arī Turcijā un Ķīnā. ”Lai mēs varētu apgūt ES tirgu, mums vajadzēja izveidot ražotni Latvijā. Latvijai ir izdevīgs ģeogrāfiskais novietojums. Te ir atbilstoša uzņēmējdarbības vide, tāpēc arī kompānija izvēlējās Liepāju,” uzņēmuma stratēģiju atklāj Binkovskis.

Pagaidām uzņēmumā darbojas divas ražošanas līnijas, taču tuvākajā laikā plānots uzstādīt vēl sešas, līdz ar to palielināsies arī strādājošo skaits. Mitro salvešu ražotājs turpinās izaugsmi, jo Liepājā plānots uzbūvēt auduma ražotni, lai izejmateriāli nebūtu jāiepērk Somijā. Kopumā Krievijas kompānijas meitas uzņēmums SIA „Cotton Club Liepaja” varētu nodarbināt aptuveni 150 cilvēkus.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Liepājā