Liepājā reģistrēts lielākais gripas slimnieku skaits Latvijā šajā sezonā

Pagājušajā nedēļā Liepājā saslimstība ar gripu sasniegusi 1044 gadījumus uz 100 000 iedzīvotāju, kas ir augstākais reģistrētais slimnieku skaists šajā sezonā, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) monitoringa dati.

Vēl nedēļu iepriekš vidējā saslimstība Liepājā bija 669 gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju.

Gripa smagi skārusi arī Jelgavu, kur slimības intensitāte pieaugusi no 611 saslimšanas gadījumiem līdz 886 uz 100 000 iedzīvotāju.

Kopumā iepriekšējā nedēļā saslimstība pieaugusi sešās no desmit monitoringa pilsētām. Bez Jelgavas un Liepājas to skaitā ir arī Jūrmala, Rēzekne, Valmiera un Ventspils.

Kā ziņots, saslimstība ar gripu pagājušās nedēļas laikā palielinājusies vidēji par 2,5 procentiem un sasniegusi 438,9 gadījumus uz 100 000 iedzīvotāju, kas ir lielākais saslimstības līmenis kopš epidēmijas sākuma un augstāks nekā pagājušajā sezonā. Epidemiologi gripas izplatību joprojām vērtē kā plašu.

SPKC dati liecina, ka gripa kopumā prasījusi jau 16 cilvēku dzīvības. SPKC epidemiologi šajā gripas sezonā saņēmuši informāciju par 15 pacientu nāves gadījumiem, kuriem laboratoriski apstiprināta gripa, un vienu pacientu, kam bijušas aizdomas par saslimšanu ar gripu.

Pievieno komentāru

Liepājā