Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Liepāja reformas laikā nevēlas apvienoties ar citām pašvaldībām 4

Liepājas pilsēta jaunās pašvaldību administratīvi teritoriālās reformas laikā nevēlas apvienoties ar citām pašvaldībām un piedāvā saglabāt Liepāju kā atsevišķu teritoriālo vienību, vēsta LETA.

Kā aģentūru LETA informēja Liepājas domes priekšsēdētāja padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos Agija Tērauda, vakar ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM) notikušo konsultāciju laikā Liepājas pašvaldība ierosinājusi savu redzējumu par teritoriālo iedalījumu un esot guvusi vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Jura Pūces (AP) apliecinājumu, ka piedāvātais dalījums tikšot izvērtēts.

VARAM piedāvājums paredz Liepājas pilsētu apvienot ar astoņām tuvējo novadu pašvaldībām - Aizputes, Durbes, Grobiņas, Nīcas, Pāvilostas, Priekules, Rucavas un Vaiņodes novadiem.

Liepājas pašvaldība, kā vienu no būtiskākajiem argumentiem minot pilsētas un lauku teritoriju atšķirīgos mērķus un priekšnosacījumus efektīvai un ilgtspējīgai teritoriju attīstībai, aicinājusi ministru saglabāt Liepāju kā atsevišķu teritoriālo vienību, bet astoņus novadus apvienot, veidojot vienu kopīgu Lejaskurzemes novadu.

"Liepāja kā republikas pilsēta un Kurzemes reģiona attīstības centrs jau šobrīd ir pašpietiekama, ar stabilu attīstības tendenci. Mūsu mērķis ir paaugstināt pilsētas konkurētspēju citu Baltijas reģiona pilsētu vidū, turpinot ieguldīt ceļu, ostas, dzelzceļa un lidostas attīstībā. Neesam gatavi atkāpties no šī mērķa. Savukārt novadiem, to iedzīvotājiem ir pilnīgi citi mērķi un vajadzības. Novadi savu tālāko attīstību saredz vienotā darbībā, bet bez Liepājas pilsētas," izteicies Liepājas domes priekšsēdētājs Jānis Vilnītis (LRA), kurš cer, ka Pūce izvērtēs un piekritīs piedāvājumam veidot divas atsevišķas teritoriālās vienības, "kas noteikti būs ieguvums kā pilsētai, tā novadiem".

Konsultāciju laikā ticis diskutēts arī par tādiem jautājumiem kā izglītības joma un skolu tīkla modeļa maiņa piedāvātās administratīvi teritoriālās reformas ietvaros, sociālie pakalpojumi un vienotas pabalstu sistēmas izveide, lai apvienoto teritoriju iedzīvotājiem nodrošinātu vienlīdzīgas iespējas, ceļu un transporta attīstības izaicinājumi, funkciju pārdale starp valsti un pašvaldību, finansējuma pieejamība pašvaldībām, pārņemot valsts funkcijas un īstenojot administratīvi teritoriālo reformu u.c.

"Lai rastu iespējami pilnīgāku redzējumu par VARAM piedāvātā administratīvi teritoriālā iedalījuma modeli un tā ieguvumiem visas valsts ilgtspējīgai attīstībai", Liepājas pašvaldība ministrijai nosūtījusi arī vēstuli, lūdzot skaidrot administratīvi teritoriālās reformas salāgojamību ar paralēli virzītajām reformām izglītības, veselības un sabiedriskā transporta jomā, kā arī reformas īstenošanai nepieciešamo finansējuma apmēru, tā avotiem un kritērijiem, pēc kādiem turpmāk tiks veidoti valsts un pašvaldību budžeti, iekļaujot nosacījumus par nodokļu likmju sadalījumu, pašvaldību izlīdzināšanas fonda un valsts dotāciju pieejamību.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

hexe

pilnīgi loģiski,ja pilsēta paliktu kā atsevišķa pašvaldība.Tikai izglītībai,medicīnai,ceļiem jābūt vienotā valsts finansētā sistēmā,lai pašvaldības atkal viena otrai nepiestāda rēķinus kā kādreiz par bērniem,kuri mācās it kā svešā skolā.Tas jau ir pieredzēts,ka mākslīgi neloģiskas naudas plūsmas veidojas mūsu mazajā Latvijas budžetā.
Bija taču kādreiz divas izglītības pārvaldes,kuras strādāja viena ar visām rajona skolām otra ar pilsētas skolām.Tagad vajadzētu iztikt ar vienu un pieļauju,ka pat ar pilnībā centralizētu uzskaites sistēmu visai republikas izglītībai.Laiks izbeigt to deķīša raustīšanu katras pašvaldības virzienā jautājumos ,kas jārisina vienoti.Tehnoloģijas to pilnībā pieļauj,ja nu vienīgi nepatīk ,ka viss koncentrējas Rīgā,tad,piemēram,izglītības uzskaites sistēmu var veidot kādā no lielajām reģionu pilsētām,lai gan visi ceļi ved uz Romu (Rīgu) un tā tomēr atrodas centrā, līdzīgs attālums Liepāja vai Daugavpils,Valka vai Ventspils.Uz priekšu ,ar spēcīgām reformām un netikai uzpapīra kā tas notiek pašreiz atsevišķos resoros.

pirms 11 mēnešiem, 2019.07.30 12:30

Andris

Pēc jūsu loģikas - pilnīgi loģiski ir visās ģimenēs noslēgt laulību līgumu. Šāda loģika gan balstīta teorētiskos vervelējumos, bet ne patiesumā, tāpat kā Baltbikša vadībā pieņemtā tēze, ka pilsētai ir citi mērķi pretstatā lauku novadiem.

pirms 11 mēnešiem, 2019.07.30 12:44

to Andris

noteikti noslēdz laulības līgumu,citādi vecuma galā bez biksēm paliksi pie šodienas straujajām attiecību maiņām

pirms 11 mēnešiem, 2019.07.30 12:49

sāls

abpusējie iemesli tiek mākslīgi izzīsti, galvenā šaize no kā pilsēta trīc par nāves cilpu, jo pāķi saliekoties var izkost pilsētas krēslus kā pēc revolūcijas plikiem iekrīt vara rokās..

pirms 11 mēnešiem, 2019.08.02 03:59

Liepājā