Liepājā rakstīšanas svētkos "Rakstīt pareizi ir modē" piedalījušies 72 dalībnieki

3. oktobrī Liepājā notika rakstīšanas svētki "Rakstīt pareizi ir modē", kuros piedalījās 72 dalībnieki. 36 dalībniekiem dzimtā valoda ir latviešu, bet 36 – krievu. Jaunākā dalībniece bija deviņus gadus veca, bet vecākā – 75 gadus veca. Pirmā diktāta rakstīšanai Liepājā pieteicās Marina Karloviča, savukārt par glītākā rokraksta īpašniecēm tika atzītas Lāsma Jūrmale un Gunta Inte, informē Liepājas domes Sabiedrības līdzdalības un veselības veicināšanas nodaļas vadītāja Zane Ģirne.

Diktāta rakstīšana bija brīvprātīgs bezmaksas pasākums, kurš vienlaikus norisinājās visā pasaulē un kurā varēja piedalīties jebkurš interesents.

Šogad I vispasaules diktātu latviešu valodā interesenti varēja klātienē rakstīt Rīgā, Ventspilī, Valmierā, Liepājā, Daugavpilī un Rēzeknē, turklāt varēja tiešsaistē sekot līdzi rakstīšanas svētkiem un rakstīt diktātu interneta vietnē www.raksti.org.

Liepājas pasākuma patrons ir ilggadējs pedagogs un Goda liepājnieks Tālivaldis Deklaus. Diktātu klātienē lasīja Liepājas aktieri Ināra un Aivars Kalnarāji, kā arī izteiksmīgās runas konkursa uzvarētāja Amanda Razma.

Rezultāti:
Vismazāk kļūdas – dzimtā valoda latviešu valoda:
1. Gunta Inte (0 kļūdas);
2. Solveiga Judina;
3. Evita Biķe.

Vismazāk kļūdas – dzimtā valoda krievu valoda:

1. Veronika Skvarcova;
2. Nadežda Jurčenko;
3. Marija Aleksejeva.

Pievieno komentāru

Liepājā