Liepāja pretendēs uz Eiropas Kultūras galvaspilsētas nosaukumu 1

Šodien Liepājas domes sēdē deputāti pieņēma lēmumu par piedalīšanos Eiropas kultūras galvaspilsētas atlases konkursā. "Tas ir gluži kā pretendēt uz prezidenta posteni. Neievēlēšanas gadījumā tik un tā visu mūžu cilvēks paliek prezidenta kandidāts," balsot deputātus mudināja domes priekšsēdētāja vietniece Silva Golde.

Eiropas Komisija (EK) Latvijai piešķīrusi tiesības savas valsts pilsētām piedalīties konkursā par Eiropas Kultūras galvaspilsētas titulu 2014. gadā.

2009. gada otrajā pusē tiks nosaukta pilsēta, kas 2014. gadā būs Eiropas Kultūras galvaspilsēta. Viena šāda pilsēta būs Latvijā, otra – Zviedrijā.

EK vēlas veicināt pilsētu ilgtermiņa attīstību, popularizēt pilsētu atpazīstamību, uzsvērt Eiropas kultūru bagātību un daudzveidību, kā arī labvēlīgi ietekmēt kultūras un tūrisma attīstību, stiprināt vietējo un reģionālo identitāti, kā arī veicināt labāku savstarpējo sapratni starp Eiropas iedzīvotājiem.

"Šī ir brīnišķīga iespēja sevi parādīt, un domāju, ka Liepājai ir pietiekami kultūras bagātību, ko parādīt Eiropai. Nupat līdzīgu lēmumu piedalīties konkursā pieņēmusi Cēsu dome. Uzskatu, ka Liepājā ir ne mazāk interesantā un pievilcīgā," pilsētas izredzes konkursā komentēja S. Golde.

Ja Liepājas pilsēta uzvarēs konkursā, tad saņem 1,5 miljonu eiro lielu balvu un lielas priekšrocības, piesaistot Eiropas Kopienas Kultūras programmas finansējumu.

Šim procesam būs pozitīva ietekme uz pilsētas ekonomisko attīstību, lēš domes amatpersonas.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Inta

beidzot lelie lepajas runataji ir pienemusi kadu leitderigu lemumu. ceru, ka ar tik pat leilu parliecibu un entuziasmu iesaistītie turpina arī vēlās

pirms 13 gadiem, 2008.04.13 00:22

Liepājā