Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Liepāja plāno vērienīgu pludmales attīstību

Liepājas dome pieņēmusi pludmales tematisko plānojumu, kas paredz vērienīgu piekrastes attīstību turpmāko desmit gadu laikā.

Tematiskais plānojums izstrādāts ar mērķi veicināt Liepājas pilsētas dienvidu un ziemeļu pludmales un piekrastes dabas un kultūrvēsturisko, tostarp kūrorta, resursu sociāli un ekonomiski lietderīgu izmantošanu, infrastruktūras un pakalpojumu attīstību, vienlaikus paaugstinot vietējo iedzīvotāju labklājību un tūristu piesaisti.

Liepājas dienvidu pludmalē jeb vecpilsētas daļā plānots izveidot deviņas mierīgās un aktīvās atpūtas zonas, savukārt ziemeļu pludmalē jeb Karostas pusē - sešas zonas, paredzot arī militārā mantojuma saglabāšanu un integrēšanu atpūtas parkos.

Ziemeļu pludmalē atpūtas zonu sasaistei paredzēts izbūvēt arī tūrisma vilcienu, savukārt dienvidu pludmalē - pilnveidot centrālo molu, rotaļu laukumus un atrakciju parku, jūras veselības centru, ūdens sporta aktivitāšu centru. Dabas atpūtnieku zonā, kas plānojumā paredzēta līdzās nūdistu pludmalei, plānots uzbūvēt arī skatu torni.

Liepājas dome pludmales un piekrastes attīstībā plāno ieguldīt gan savus budžeta līdzekļus, gan piesaistīt naudu no Eiropas Savienības fondiem. Domes vadība gan nesniedza konkrētu atbildi uz opozīcijas deputāta Ģirta Kronberga jautājumu, cik izmaksātu šajā plānojumā paredzēto projektu realizācija.

Plānojuma izstrāde balstīta uz pludmales un piekrastes pilsētbūvniecisko raksturu, kas veidojusies pēdējā simtgadē, vēsturiskajām tradīcijām un pieejamajiem stratēģiskajiem dabas dziednieciskajiem resursiem Liepājā, kā arī vispārīgām pilsētvides attīstības tendencēm Latvijā un pasaulē.

Tematisko plānojumu izstrādājusi SIA "CORE projekts", kas uzvarēja 2014.gadā rīkotajā metu konkursā.

Pievieno komentāru

Liepājā