Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Liepājā plāno ierīkot jaunu pašvaldības bērnudārzu 1

Liepājas pašvaldība plāno atpirkt un atjaunot bijušo bērnudārza ēku Liepājā, Koku ielā 10, aģentūru LETA informēja Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone.

Liepājas domes Pilsētas attīstības komitejas, Izglītības, kultūras un sporta komitejas un Finanšu komitejas sēdē jau atbalstīts lēmums iegādāties bijušo bērnudārza ēku. Plānots, ka gada laikā varētu veikt atjaunošanas darbus un nodrošināt vietu bērnudārzā papildus aptuveni 200 bērniem, vēsta LETA.

Jākobsone pastāstīja, ka pašvaldībai ir pirmpirkuma tiesības, ja pilsētas teritorijā tiek atsavināts nekustamais īpašums, un tas nepieciešams, lai pildītu likumā noteiktās pašvaldības funkcijas.

Ņemot vērā Liepājas pilsētas ilgtspējīgas attīstības stratēģijā līdz 2030.gadam un Liepājas pilsētas attīstības programmā 2015.-2020.gadam izvirzītās prioritātes un stratēģiskos mērķus, minētais īpašums ir būtisks, lai Liepājas pilsētā reģistrētos bērnus nodrošinātu ar vietu bērnudārzā.

Izvērtējot bērnu skaitu Liepājas pirmsskolas izglītības iestāžu rindas reģistrā, plānoto uzņemamo bērnu skaitu pirmsskolas iestādēs un bērnu dzimstību Liepājā, secināts, ka aptuveni 400 bērniem trūkst vietu pirmsskolas izglītības iestādēs.

Izskatot dažādus scenārijus, lai risinātu konkrēto situāciju, kā operatīvākais un ekonomiski izdevīgākais risinājums tiek piedāvāts ierīkot bērnudārzu ēkā Koku ielā 10, kura kādreiz jau pildījusi pirmsskolas izglītības iestādes funkcijas. Ēkā plānots atvērt pirmsskolas izglītības iestādi ar 12 grupiņām, nodrošinot vietu aptuveni 200 bērniem.

Gala lēmums par pirmpirkumu tiesību izmantošanu un īpašuma iegādi būs jāpieņem Liepājas pilsētas domei. Konkrētais nekustamais īpašums sastāv no zemesgabala 7379 kvadrātmetru platībā un divām ēkām. Bijušo bērnudārza teritoriju pārdod uzņēmums SIA "V.O.V.A." par kopējo summu 600 000 eiro.

2019.gada 3.aprīļa Izglītības komisijā, izskatot jautājumu par pirmsskolas izglītības iestāžu attīstību, tika definēti kritēriji nekustamā īpašuma iegādei pirmsskolas izglītības iestādes izveidošanai.

Vērtējot īpašumus, tiek ņemts vērā, vai konkrētās ēkas un teritorijas iespējams pielāgot bērnudārza vajadzībām 12 mēnešu laikā, ēkā nav veiktas būtiskas konstrukcijas izmaiņas, infrastruktūra un teritorija ir labā tehniskā stāvoklī, īpašumā var izveidot ne mazāk kā astoņas bērnu grupas, ēkā var tikt nodrošinātas vietas ap 200 bērniem un ir iespējami zemāks pašvaldības finansiālais ieguldījums.

Pēc šiem kritērijiem pašvaldība vadīsies arī turpmāk, lai izvērtētu piedāvātos privātos īpašumus, kuros kādreiz bijuši bērnudārzi.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

hexe

varbūt pašvaldība varētu atgūt bijušo bērnudārzu blakus jūrskolas kopmītnei? Citādi tur aktivitātes velns vien zina kādas un teritorija noplukusi.

pirms 2 mēnešiem, 2019.04.16 08:57

Liepājā