Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Liepājā pieņem ekspluatācijā renovētos Otaņķu un Kaļķu ielas posmus

Ceturtdien, 21. novembrī, Būvvaldes pieņemšanas komisija ekspluatācijā pieņēma būvobjektus – Otaņķu un Kaļķu ielas renovētos posmus. Abu ielu  posmi ir kļuvuši ne tikai vizuāli pievilcīgi, bet te būtiski uzlabota satiksmes drošība un ērtības, tāpēc ieguvēji ir visi pilsētas iedzīvotāji, informē Būvvaldes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls.

Minēto ielu posmi starp Zirņu un Ganību ielām pirms būvdarbiem bija ar grants segumu, bez ietvēm un cita labiekārtojuma.

Komisija iepazinās ar abiem objektiem, būvdarbu izpildes dokumentāciju, segto darbu aktiem un atzina, ka paveikts kvalitatīvs darbs.

Gan Otaņķu, gan Kaļķu ielas renovētajā posmā ir izbūvētas vai pārbūvētas apakšzemes komunikācijas: ūdensvads, sadzīves kanalizācija, lietus ūdens kanalizācija, izveidota brauktuves drenāža, kontrolakas un gūlijas, savukārt virs zemes sakārtotas  brauktuves un abās pusēs zālāja joslu vietā izbūvētas gājēju ietves ar vadlīniju.

Kaļķu ielā seguma risinājumā bez citiem materiāliem izmantots arī laukakmens bruģis.

Vēl Otaņķu un Kaļķu ielā pilsētas apgaismojuma rekonstrukcijas projekta ietvaros ir izveidots jauns ielu apgaismojums. Otaņķu ielā  apgaismojums jau darbojas, Kaļķu ielā to pieslēgs līdz decembra sākumam.

Abu minēto ielu posmu rekonstrukcija sākās šā gada jūlijā, galvenais būvuzņēmējs ir SIA „Aizputes ceļinieks”, būvprojekta autors akciju sabiedrība „Ceļuprojekts” un SIA „Liepājas ūdens”.

Rekonstrukcijas  būvdarbu kopējās izmaksas Otaņķu ielā –  Ls 104 188,48 (bez PVN), Kaļķu ielā – Ls 88 369,78 (bez PVN).

Otaņķu un Kaļķu ielas posmu renovācija ir tikai daļa no izmaiņām, kas šogad ir panāktas vairākās šķērsielās starp Ganību un Zirņu ielu.

Renovācijas darbi jau ir pabeigti divos Miera ielas posmos, Priežu ielas posmā, kas šoruden jau ir nodoti ekspluatācijā.  Šobrīd būvdarbi ir pabeigti Dārzu ielā un šis renovācijas objekts tiek gatavots uz nodošanu ekspluatācijā. Būvdarbi vēl turpinās Mālu, taču arī šeit darbus plānots pabeigt vēl šajā gadā.

Kopumā sešās šķērsielās starp Ganību un Zirņu ielu renovācijas būvdarbi bija iespējami, pateicoties finanšu ietaupījumam projekta „Zirņu – Ganību ielu rekonstrukcija un pieslēguma Zemnieku ielai izbūve (Dienvidu pieslēgums Liepājas ostai)” ietvaros”. Pēc apjomīgajiem Zirņu un Ganību ielas pārbūves darbiem, kas noslēdzās 2012. gadā, pāri palika apmēram 700 tūkstoši latu.  Par šo naudu tiek uzlabotas ne tikai minētās šķērsielas, bet arī vietās, kur būtiski mainījusies satiksmes intensitāte, papildus veikti prettrokšņu pasākumi, luksofori tiek aprīkoti ar skaņu signāliem, bet Zirņu un Salmu ielas stūrī nojaukts pašvaldības īpašums – grausts.

Pievieno komentāru

Liepājā