Liepājā pieņem ekspluatācijā daudzdzīvokļu māju Dzintaru ielā 9

Liepājā Būvvaldes komisija ir pieņēmusi ekspluatācijā  (ceturtdien, 8. oktobrī) dzīvojamās mājas pārbūvi Dzintaru ielā 9. Līdz ar to papildinājies pilsētā pieejamais dzīvokļu fonds.

Četru stāvu ēka (ceturtais stāvs - mansards jumta daļā) Dzintaru un Kr. Barona ielas stūrī ir būvēta pēc individuāla projekta, ekspluatācijā - kopš 1929. gada. Pēdējos vairākus gadus māja bija neapdzīvota, ar aizsistiem logiem un noslēgtām durvīm, portālu "Rekurzeme" informē Būvvaldes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls.

Ēkas galvenais korpuss piekļaujas Dzintaru ielas pusei, pagalmā ir piebūve; abos korpusos kopā izveidoti seši četristabu dzīvokļi, katrs no dzīvokļiem aptuveni 140 m2 liels, mansarda daļā - septītais dzīvoklis.

Pagalmā izveidotas autostāvvietas un teritorija ap māju labiekārtota un apzaļumota.

Lai nodrošinātu dauddzīvokļu dzīvojamās mājas funkcijas, ēkas pārbūves laikā ir veikta visu iekštelpu pārplānošana; aizbūvēta agrākā caurbrauktuve uz pagalmu, nodrošinot papildu telpas vienam dzīvoklim; apvienota sētas puses divas piebūves vienā korpusā, kas savukārt savienots ar ielas māju.

Pagraba līmenī un citviet ēkā ir nostiprinātas pārsedzes, kā arī remontētas citas konstrukcijas, savienojumi un būvelementi.

Piebūvētas terases (balkoni) pie dzīvokļiem galvenajā ēkā - Kr. Barona ielas pusē. Oriģinālās terases ir gājušas bojā Otrā pasaules kara laikā, tās bijušas no koka un daudzu gadu desmitus šo būvelementu trūkums kropļoja ēkas kopējo arhitektonisko veidolu.
 
Piebūvējot pie galvenās ēkas Dzintaru ielas pusē jaunu apjomu ar liftu (aptuveni tur, kur iepriekš atradās iebrauktuve uz iekšpagalmu), ir nodrošinātas vides pieejamības prasības.

Pēc vienkāršotas projektu dokumentācijas vēl ir veikta ēkas fasādes atjaunošana, jumta seguma un logu nomaiņa.

Dintaru ielas pusē pirmajā, otrajā un trešā stāva līmenī piebūvēti jauni balkoni. To dekoratīvās margas un liekumi ir veidoti pēc oriģinālā parauga, kas bija saglabājies no agrākajiem laikiem fasādē pie trešā stāva dzīvokļa. Šīs oriģinālās margas diemžēl bija pamatīgi sarūsējušas un tehniski bojātas, tāpēc netika atjaunotas.

Pārbūves laikā ir restaurētas galvenās ieejas durvis un oriģinālās detaļas. Ēkas iekšpusē ir saglabātas galvenās ieejas daļēji vītņveida kāpnes ar metālā kaltām dekoratīvām margām un kāpņu telpas ovālais logs.

Ēka, kas pārbūvēta un nodota Dzintaru ielā, papildina pilsētā pieejamo dzīvokļu fondu, pie tam augstākas klases un lielo dzīvokļu segmentā.

Pievieno komentāru

Liepājā