Liepājā pieņem ekspluatācijā biomasas katlu māju

Trešdien, 30. oktobrī, Būvvaldes komisija ekspluatācijā pieņēma SIA „Liepājas enerģija” biomasas katlu māju Kaiju ielā 33. Komisija pārbaudīja un atzina par derīgām ekspluatācijā visas iekšējās un ārējās inženierkomunikācijas un iekārtas, informē Būvvaldes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls.

Jaunajā katlu mājā, kas būvēta no monolītā un karkasa dzelzsbetona, no metāla jumta konstrukcijas kopnēm un aizņem vairāk nekā 2400 kvadrātmetrus, uzstādīti divi mūsdienīgi, ar šķeldu kurināmi ūdens apkures katli, katrs ar jaudu 15 MW, komplektā ar visām nepieciešamajām palīgiekārtām; uzbūvētas arī divas šķeldas novietnes.

Biomasas katlu māju darbinās apkures sezonas laikā, kad ir lielāks pieprasījums pēc siltumenerģijas.

Šā objekta pabeigšana ir nozīmīgs solis uzņēmuma ražošanas jaudu attīstībā, Liepājas siltumapgādes modernizēšanā un saražotās siltumenerģijas konkurētspējas palielināšanā.

Katlu māja ir vēl viens siltuma ražošanas avots, kas uzņēmumam ļauj pakāpeniski palielināt „zaļās” enerģijas īpatsvaru ražošanā, kas nozīmē – samazināt importētās dabas gāzes ietekmi uz apkures tarifu. Turklāt jaunā katlu māja ļaus efektīvāk plānot visu siltuma ražošanas avotu noslodzi, apkopi, kurināmā iegādi utt.

Nupat, 30. oktobrī, Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) apstiprināja jaunu uzņēmuma „Liepājas enerģija” siltumenerģijas tarifu – no spēkā esošā apkures tarifa 44,68 latiem par megavatstundu – uz 42,67 latiem par megavatstundu. Jaunais tarifs stāsies spēkā 2013. gada 1. decembrī. Šis ir ceturtais tarifa samazinājums kopš 2011. gada, kas nebūtu bijis iespējams, ja uzņēmums neplānotu apjomīgas investīcijas.

Nupat uzbūvētā katlu māja ir ceturtais un pēdējais investīciju projekts, ko „Liepājas enerģija” īsteno saskaņā ar tā Investīciju plānu.  Jau agrāk ir rekonstruēta Tukuma ielas katlu māja, visā pilsētā rekonstruēti maģistrālie siltumtīkli un pirms gada uzbūvēta un iedarbināta biokoģenerācijas stacija Kaiju ielā.

Biomasas katlu mājas būvniecības kopējās izmaksas ir Ls 7 392 792.

Būvdarbu ģenerāluzņēmējs ir akciju sabiedrība „UPB”, kas izsludinātajā konkursā iesniedza  saimnieciski izdevīgāko piedāvājumu un mūsdienīgus tehnoloģiskos risinājumus, piesaistot vienus no vadošajiem ar biomasu darbināmu iekārtu ražotājiem pasaulē – Austrijas kompāniju „Polytechnik”.

Pievieno komentāru

Liepājā