Liepājā pieminēs 1941. gada 14. jūnija deportāciju upurus

Svētdien, 14. jūnijā, godinot komunistiskā genocīda upuru piemiņu, Liepājā notiks vairāki atceres pasākumi, lai godbijībā noliektu galvas to priekšā, kas pārdzīvojuši izsūtījuma un cietuma šausmas.

Šogad atceres pasākumi sāksies plkst. 12.30 ar svētbrīdi Liepājas Centrālkapos pie deportēto piemiņas akmens. Pasākumā piedalīsies Liepājas Politiski represēto kluba biedri, Liepājas garnizona karavīri, jaunsargi, nacionāli patriotisko organizāciju pārstāvji, visi, kam ir svarīgi pieminēt tos, kuriem nebija lemts atgriezties dzimtenē.

Pasākumu vadīs Rita Krūmiņa un Jānis Dreiblats, par muzikālo noformējumu rūpēsies Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra vīru vokālais ansamblis „Dziedonis” (vadītājs Valdis Aivars). Pasākuma dalībniekus uzrunās Liepājas pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš, Liepājas Sv.Trīsvienības katedrāles dekāns mācītājs Pēteris Kalks, Liepājas Politiski represēto kluba pārstāvji Andris Zīders un Arnolds Treide, Latvijas Nacionālo partizānu apvienības Liepājas nodaļas priekšsēdētāja Biruta Rodoviča, „Daugavas Vanagi Latvijā” Liepājas nodaļas priekšsēdētājs Mārtiņš Dāle.

Pēc svētbrīža dalībnieki ar autobusu dosies uz Liepājas muzeju, Kūrmājas prospektā 16, kur plkst. 14:00 sāksies represēto piemiņai veltīts koncerts „Dziesmas zemei, kur mana sirds!”

Koncertā kora dziesmas dziedās Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra sieviešu koris „Aija”, Liepājas Bērnu un jaunatnes centra jauniešu ansamblis „Liedags”, solisti – Linda Zālmane, un Raivis Bružis, koncertmeistari – Līna Andrejeva un Guntis Vītols. Instrumentālo mūziku atskaņos Liepājas trio – pianiste Līna Andrejeva, vijolniece Beata Zariņa-Blaščinska un čelliste Dita Barona. Koncerta mākslinieciskā vadītāja un diriģente Gunta Vite. Dzeju lasīs un koncertu vadīs Kristīne Varažinska.

1941. gada 14. jūnijā bez tiesas un sprieduma nevainīgi cilvēki tika sadzīti lopu vagonos un izsūtīti uz Sibīriju, atrauti no tēvu zemes, no ģimenēm, no sev tuviem cilvēkiem. Viņi kļuva cilvēki bez nākotnes.

Tāds liktenis piemeklēja arī 1371 Liepājas pilsētas un apkārtnes iedzīvotāju. Viņi bija to Latvijas 15424 nelaimīgo skaitā, kas tajā drausmīgajā naktī tika deportēti – gan lieli, gan mazi, gan veseli, gan slimi, gan pavisam veci cilvēki, gan zīdaiņi.

Sandra Šēniņa,
Liepājas muzeja galvenā speciāliste

Pievieno komentāru

Liepājā