Liepājā pieaug tūristu skaits

Šā gada pirmajā pusgadā Liepājas reģiona tūrisma informācijas birojā (LRTIB) klātienē apkalpoti 6530 apmeklētāji, kas ir par 16,6 % vairāk kā pērn šajā pašā periodā. No kopējā apmeklētāju skaita 1190 bijuši Latvijas ceļotāji (+ 0,7 %) un 2278 – ārzemju tūristi (+ 10,3 %). LRTIB no janvāra līdz jūnijam iegriezušies arī 3062 (+ 30,1 %) liepājnieki, kas interesējušies par tūrisma piedāvājumu citur Latvijā, Lietuvā vai Igaunijā, izvēlējušies materiālus par Liepāju saviem viesiem vai iegādājušies kādu suvenīru, informē Liepājas reģiona tūrisma informācijas biroja Ienākošā tūrisma speciāliste  Agita Vucena.

Gada pirmajā pusē Liepājā visbiežāk viesojušies tūristi no Lietuvas (601, +18,5 %), Vācijas (463, +11,8 %) un Krievijas (194, +24,4 %). Tāpat arī Vēju pilsētā bieži sastapti viesi no Nīderlandes, Francijas, Baltkrievijas, Lielbritānijas un ASV. Kopumā reģistrēti tūristi no 59 pasaules valstīm, no kurām kā eksotiskākās varētu minēt Kolumbiju, Čīli, Pakistānu, Maķedoniju, Indonēziju un Šrilanku.

Grupu ekskursijās šī gada pirmajos sešos mēnešos Liepājas gidi ar pilsētas vēsturi un tās interesantākajiem apskates objektiem iepazīstinājuši 2374 ekskursantus. Novadīta 81 ekskursija (+52,8 %), no tām pārliecinoši vairākums latviešu valodā – 57, 11 ekskursijas bijušas krievu valodā, 7 – angļu un 6 – vācu valodā. Liepāju apmeklējušas kā skolēnu grupas un darba kolektīvi no citām Latvijas vietām, tā arī grupas no Vācijas, Lietuvas un Singapūras. Viesi no citiem novadiem nereti papildinājuši koncertzāles „Lielais dzintars” vai teātra apmeklējumu ar  pilsētas apskati gida pavadībā.

Gada „karstākie” mēneši vēl ir priekšā, jo ierasti visvairāk apmeklētāju tiek apkalpoti jūlijā un augustā. Statistiku par Liepājā nakšņojošajiem tūristiem LRTIB apkopo gada beigās, kad arī iegūst pilnīgāku ainu par to, cik Vēju pilsēta ir bijusi pievilcīga kā tūrisma galamērķis.

Pievieno komentāru

Liepājā