Liepājā pieaug autobusu biļešu cenas

AS “Liepājas Autobusu parks” no 10. aprīļa paaugstina biļešu cenas pilsētas maršrutos. Turpmāk brauciens autobusā Liepājā maksās 30 santīmu, pērkot biļeti pie šofera – 35 santīmus.

Kioskos talonus tirgos lētāk
Līdz šim autobusu biļetes Liepājā maksāja 25 santīmus, cena kioskos un pērkot pie šofera neatšķīrās. Turpmāk autobusos biļetes maksās dārgāk nekā kioskos.

“Šofera pamatpienākums ir vadīt autobusu un ir jādomā par satiksmes drošību. Taču mēs nevaram izbēgt no tā, ka cilvēki izdomā braukt ar autobusu, bet nav savlaicīgi nopirkuši biļetes. Ir jārada iespēja, lai arī autobusā varētu nopirkt biļetes, tomēr tā ir ekstra, par kuru jāmaksā,” klāsta AS “Liepājas Autobuss parks” (LAP) valdes priekšsēdētājs Gundars Kristapsons.

Mēnešbiļete no 1. maija maksās 14 latus līdzšinējo deviņu latu un 50 santīmu vietā.

Ar algu piesaista šoferus
Pēdējos mēnešos pārvadātāju darbu ietekmē strauji augošās degvielas cenas, rezerves daļu un citas izmaksas, arī LAP darbinieku algas ir paaugstinātas. Tas arī izsaucis vajadzību paaugstināt braukšanas maksu.

G. Kristapsons informē, ka no šī gada autobusu šoferu algas cēlušās par 25 līdz 30 procentiem. “Ir jau arī daži šoferi, kas ne īpaši raujas strādāt. Tomēr, ja cilvēks kārtīgi strādā, tad ar piemaksām mēnesī 400 latus autobusa šoferis var nopelnīt,” atzīst G. Kristapsons. Viņš pastāsta, ka pilsētas autobusu šoferi saņem ne vien pamatalgu, bet arī piemaksu par biļešu tirgošanu un citas piemaksas par darba kvalitāti.

Paaugstinot darba algu, panākts, ka šoferu kolektīvs pamazām stabilizējas un pasažieri saņem labāku pakalpojuma kvalitāti. “Varam jau atļauties ņemt nevis vienkārši kaut kādu šoferi, bet gan tādu, kas strādā kvalitatīvi. Nav īpašs noslēpums, ka bieži piesakās mikroautobusu šoferi, jo šogad algu kāpums ir jūtams,” atzīst uzņēmuma vadītājs.

Pēdējais autobusa biļešu cenu paaugstinājums Liepājā bijis 2006. gada decembrī. Tramvaja biļešu cenas no 2007. gada 1. janvāra ir 20 santīmu, bet pērkot pie vadītāja – 24 santīmi, informē SIA “Liepājas tramvajs” darbiniece, kura nevēlējās atklāt savu vārdu.

Pievieno komentāru

Liepājā