Liepājā pacels četrus Zilos karogus

Sestdien, 28.maijā, Liepājā tiks pacelti četri Zilie karogi – Dienvidrietumu peldvietā pie glābšanas stacijas, pilsētas centrālajā peldvietā pie glābšanas stacijas, Liepājas Jahtu ostā un atpūtas vietā “Beberliņi”, informē Liepājas domes Sabiedrības līdzdalības un veselības veicināšanas nodaļas vadītāja Zane Ģirne .

Katrā Zilā karoga pacelšanas pasākumā piedalīsies jūras meita, kura lūkosies, lai karogi tiku pacelti godam. Pulksten 11.50 Zilais karogs tiks pacelts Dienvidrietumu peldvietā pie glābšanas stacijas, savukārt plkst. 12.00 svinīgā ceremonijā kopā ar Liepājas jaunajiem mūziķiem Normundu Karpiču un Kristu Mediņu,  Liepājas zinātkāres centru “Zili brīnumi”, Liepājas domes vadību un Zilā karoga nacionālās žūrijas pārstāvjiem pacels otro karogu.  Pasākuma apmeklētāji varēs baudīt zinātkāres centra “Zili brīnumi” priekšnesumus, kā arī baudīt īpašos saldējumus un kokteiļus.

Plkst. 13.00 jūras meita kopā ar  longbordistiem ieradīsies Liepājas Jahtu ostā, lai svinīgi paceltu jau trešo Zilo karogu. Arī jahtu ostās Zilai karogs ir vides kvalitātes simbols un Liepājas Jahtu osta ir viena no divām Latvijā, kas šogad var lepoties ar to.  Par godu šim nozīmīgajam notikumam pēc svinīgās ceremonijas viesi varēs doties izbraucienā pa Liepājas ostu ar kuģīti “Četri vēji” par simbolisku samaksu 1 eiro. Izbraucieni plānoti plkst. 13.30 un 14.30. Savukārt jaunākā paaudze kopā ar vecākiem par simbolisku cenu 1 eiro varēs izmēģināto arī košos katamarānus 20 min. garā izbraucienā jau no plkst. 12.00 – 15.00.

No jahtu centra jūras meita dosies uz atpūtas vietu “Beberliņi”, kur karogu pacels plkst. 14.00. Katrā Zilā karoga pacelšanas vietā jūras meita atklās arī kādu no jūras un ūdens noslēpumainajiem brīnumiem. Beberliņos varēs vērot arī veikbordistu paraugdemonstrējumus un klausīties mūziķu Normunda Karpiča un Krista Mediņa muzikālo priekšnesumu.

Pasākumu plānošanā un īstenošanā ir piedalījušās arī Liepājas Universitātes programmas "Kultūras vadība" 2.kursa studentes Laura Kreināte, Agnese Jurkevica un Alise Rude.

Pievieno komentāru

Liepājā