Liepājā notiks unikāls etno un mūsdienu muzikas koncerts "No Alpiem līdz Gaiziņam" 1

28. oktobrī pulksten 18 Liepājā, "Hotel Promenade" Hika zālē, notiks unikāls “Jaunās mūzikas festivāls Arēna” koncerts “No Alpiem līdz Gaiziņam”.

Tajā divi izcili mūziķi – latviešu komponists un etnomuzikologs Valdis Muktupāvels, kurš koncertā spēlē kokli un dzied un šveiciešu komponiste Helēna Vinkelmane, viņa koncertā spēlē vijoli un perkusijas aicina uz latviešu un šveiciešu tradicionālās un mūsdienu mūzikas aizraujošu sarunu, informē koncerta organizatori.

Komponiste un vijolniece Helēna Vinkelmane (Helena Winkelman) vijoļspēli apguvusi kopš agras bērnības, studējusi Lucernā, Manheimā, Bāzelē un Ņujorkā. Vinkelmanes repertuārā ir vairāk nekā 350 darbu.

Vinkelmane ir slavenā Lucernas Festivāla orķestra dibinātājsastāva mūziķe. Īpaši iecienījusi kamermūziku un brīvu improvizāciju, daudzus gadus muzicējot kopā ar pasaulē pazīstamo šveiciešu folkmūziķi Noldi Alderu (Noldi Adler). 2011. gadā kļuvusi par kameransambļa Camerata variabile Basel māksliniecisko vadītāju.

Komponistes darbi atskaņoti gan Eiropā, gan ASV un Āzijā. Vinkelmane saņēmusi pasūtinājumus no orķestra Sinfonietta Basel (Bāzele), ansambļa The Musikfabrik (Ķelne), Hārvardas Mūzikas asociācijas (Bostona), Davosas Mūzikas Festivāla, Bāzeles kamerorķestra, Lucernas Mūzikas Festivāla un daudzām citam grupām un solistiem. Interesanti, ka mūziķe spēlē uz vectēva dāvinatas Mestara F.Ruggier 1687.g. darinātās vijoles.

Helēnas Vinkelmanes koncerta skatuves partneris Valdis Muktupāvels ir latviešu zinātnieks, etnomuzikologs, komponists un mūziķis. Viņa kompetences jomā ir Latvijas un Baltijas tradicionālā un mūsdienu mūzikas kultūra - vēsture, tradīcijas, mūzikas instrumenti, Baltijas reliģijas un identitātes jautājumi. Mūziķis absolvējis gan Jāzepa Vītola Latvijas Valsts konservatorijas Kultūras un mākslas zinātņu fakultāti, gan arī Latvijas Valsts universitātes Ķīmijas fakultāti. V. Muktupāvels ir mākslas doktors, etnomuzikoloģijas asociētais profesors LU, Latvijas Universitātes Filoloģijas un mākslas zinātņu fakultātes Letonikas un baltistikas nodaļas vadītājs, par savu darbu saņēmis vairākus nozīmīgus apbalvojumus - Lielo folkloras gada balvu (2003, 2004), Lietuvas Dižkunigaiša Ģedimina 5. pakāpes ordeni (2001), Biedrības Norden Latvijā gada balvu "Ar sirdi ziemeļos" (1999), Ojāra Vācieša literāro prēmiju autoru grupas sastāvā (1993).

Darbojies vairākās komisijās kā Baltijas mūzikas eksperts, piedalījies vairāk nekā 20 starptautiskās zinātniskās konferencēs un kongresos, ir daudzu populārzinātnisku publikāciju autors, mācību programmu autors. Lasījis lekcijas un pasniedzis kursus ārzemju augstskolās un pētniecības iestādēs Helsinkos, Oslo, Glāzgovā, Edinburgā, Klaipēdā, prāgā, Greifsvaldē, Kauņā un citur. Kopš pagājušā gadsimta astoņdesmitajiem gadiem uzstājas kā tautas mūzikas dziedātājs, spēlē kokli, dūdas un citus tradicionālos instrumentus. Ar koncertiem viesojies ne tikai Eiropā, bet arī Ziemeļamerikā, Indijā, Japānā un Austrālijā. Sacer kora, instrumentālo un filmu mūziku.

Jaunās mūzikas festivāla “ARĒNA”  koncerti Liepājā notiek ar Rīgas festivālu mērķprogrammas, Liepājas Kulsturas pārvaldes, Valsts Kultūrkapitāla fondu un VSIA “Latvijas koncerti” atbalstu.

Vairāk informācija par koncertiem www.viacultura.lv un www.arenafest.lv.

Biļetes iepriekšpārdošanā “Biļešu paradīze” tirdzniecības vietās un www.bilesuparadize.lv


Pievieno komentāru

Komentāri 1

Zinātājs

Kur šī raksta autori ņemt tik ļoti novecojušu informāciju? V. Muktupāvels sen vairs nav asociētais profesors, bet ir profesors, un tādas Latvijas Universitātes Filoloģijas un mākslas zinātņu fakultātes arī sen vairs nav.

pirms 5 gadiem, 2015.10.27 06:48

Liepājā