Liepājā notiks starptautiskā jauno mediju mākslas nedēļa "iWeek"

No 3. līdz 9. novembrim jau piekto gadu pēc kārtas Liepājā, Liepājas Universitātes Mākslas pētījumu laboratorijā (MPLab) un studiju programmas „Jauno mediju māksla” studiju telpās, Kūrmājas prospekta 13 pagrabstāvā, kā arī citviet Liepājā notiks starptautiskā jauno mediju mākslas nedēļu „iWeek”, informē LiepU sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Milberga.

”iWeek” ir festivāla “Māksla + Komunikācija satelītpasākums, kura aktualizētā tematika šogad ir “Saglabāt kā” jeb “Save As”, atspoguļojot mūsdienu mākslas saglabāšanu un ieskicējot digitālo tehnoloģiju mākslas neseno pagātni.

Jauno mediju mākslas nedēļa rosina uz zināšanu, pieredzes, radošu izpausmju formu apmaiņu, diskusijām un sadarbību, ap sevi pulcējot studentus, topošos un jaunos māksliniekus, jauno mediju ekspertus, mākslas kritiķus, pētniekus un citus interesentus no Latvijas, Lietuvas, Somijas, Nīderlandes, Vācijas, Ungārijas, Lielbritānijas, Spānijas un citām valstīm.

3. novembrī ar studentu un jauno mākslinieku darbu izstādi, performancēm un meistarklasēm tiks atklāta „iWeek” nedēļa.

No 4. līdz 7. novembrim norisināsies radošās darbnīcas, kurās mākslinieki, pētnieki un citi jauno mediju mākslas jomas profesionāļi piedāvās apgūt praktiskas iemaņas darbā ar dažādām tehnoloģijām un sniegs padomus, kā radoši un konceptuāli izpausties savā mākslinieciskajā darbībā. Darbnīcas aptver plašu tēmu loku – 3D drukāšanu, bioelektroniku, kļūdas mākslu (glitch art), virtuālu 3D objektu integrēšanu video, skaņas mākslu u.c.

No 4. Līdz 7. novembrim notiks arī ikvakara “TALK and SHOW” mākslinieku lekcijas, prezentācijas un performances.

Savukārt 8. novembrī visi interesenti tiek aicināti uz semināru “Māksla|Zinātne|Inovācijas: izglītībā un pētniecībā”.

Noslēdzot radošo jauno mediju mākslas nedēļu, 7. novembrī, sākot no plkst. 19:00, būs skatāma darbnīcu laikā tapušo mākslas darbu izstādes un performances. Izstāde ikvienam interesentam būs atvērtas līdz 9. novembrim.

„iWeek” nedēļu organizē Liepājas Universitātes Mākslas Pētījumu Laboratorija un elektroniskās mākslas un mediju centrs “E-LAB” sadarbībā ar jauno mediju kultūras centru “RIXC” un Tamperes Lietišķo zinātņu Universitātes iniciēto Erasmus intensīvo programmu “Media Culture 2020”.

Studenti, topošie un jaunie mākslinieki, kā arī citi interesenti aicināti piedalīties radošajās darbnīcās. Pieteikšanās tiešsaistē (iweek.mplab.lv) no 25. oktobra plkst. 10:00 līdz 28. oktobra plkst. 23:59.

Dalība darbnīcās ir bezmaksas.

Pasākumu atbalsta ES programma Kultūra 2007–2013, Valsts Kultūrkapitāla fonds, VKKF Kurzemes programma, Liepājas pilsētas pašvaldības iestādes „Kultūras Pārvalde“, Erasmus, Liepājas Universitāte.

Plašāka informācija par programmu - iweek.mplab.lv, rakstot uz e-pastu: iweek@mplab.lv vai zvanot pa tālr. 26128129 (Anna Trapenciere).

Pievieno komentāru

Liepājā