Liepājā notiks pirmā vinila diena

27.jūnijā Liepājā, klubā “Fontaine Palace” (Acropolis) norisināsies pasākums “Pirmā vinila diena Liepājā”, kurā interesentiem būs iespēja iepazīties ar jaunākajām tendencēm vinila plašu klausīšanās kultūrā, apmainīties viedokļiem ar plašu kolekcionāriem, uzzināt par smalkām tehniskām skaņu aparatūras niansēm, kā arī baudīt dīdžeju priekšnesumu, vēstīts kluba "Fontaine Palace" mājaslapā.

Paralēli moderno tehnoloģiju arvien straujākai attīstībai nosacītu renesansi piedzīvo vinila plates. XX gadsimta būtiskākais mūzikas ierakstu nesējs savu aktualitāti nav zaudējis arī šajā tūkstošgadē – arvien vairāk cilvēku no jauna pērk atskaņotājus un plates, gana daudzi notrauš putekļus no savām jaunības dienu kolekcijām, bet citi pirmoreiz iepazīstas ar šādu mūzikas klausīšanās veidu.
“Pirmās vinila diena Liepājā” idejas autors un rīkotājs ir vinila entuziasts Monvīds Gvozda, kurš pats pēdējo gadu laikā nopietni aizrāvies ar platēm, vairākkārt pabijis līdzīgos sarīkojumos Cēsīs un Rīgā, un nospriedis, ka arī Liepājā varētu notikt kas līdzīgs.

27.jūnijā no pulksten 11 līdz 16 klubā “Fontaine Palace” notiks kolekcionāru saiets un aparatūras komplektu demonstrācija. Tepat Latvijā ražotās tehnoloģijas demonstrēs uzņēmumu “Sound of Eden” un “Million Chords” pārstāvji. Būs iespēja iepazīties ar Latvijas vadošajiem plašu kolekcionāriem, dibināt kontaktus. Pulksten 16 paredzēta pasākuma izglītojošā daļa, kurā kā lektors uzstāsies akustisko sistēmu speciālists Juris Priedītis, praksē demonstrējot kā aparatūra ietekmē skaņu.

“Plašu klausīšanās ir smalka lieta ar daudzām niansēm, kuras var aptvert un iepazīt tikai pamazām. Iesācēji varēs uzzināt, kam jāpievērš uzmanība, sākot klausīties vinilu, kolekcionāri pastāstīs par dažādiem knifiem, piemēram, kā plates kvalitāti var ietekmēt ražošanas apstākļi. Aicināti ne tikai vinila cienītāji, interesanti būs ikvienam mūzikas mīļotājam,” sola M.Gvozda.


Pievieno komentāru

Liepājā