Liepājā notiks matemātiķes Dainas Taimiņas lekcija "Hiperboliskās plaknes un sociālie tīkli"

Šodien plkst.15 Liepājas Universitātes Mākslas pētījumu laboratorijā Kūrmājas prospektā 13, Liepājā, norisināsies ASV dzīvojošas latviešu matemātiķes un mākslinieces Dainas Taimiņas lekcija "Hiperboliskās plaknes un sociālie tīkli", informē jauno mediju kultūras centra "Rixc" pārstāve Anna Babre.

Lekcijā ikvienam būs iespējas iepazīties ar Taimiņas izstrādātajiem saistošajiem analogajiem trīsdimensiju rokdarbu objektiem - hiperboliskām plaknēm un to izveides metodi. Savukārt pēc lekcijas norisināsies diskusija par sadarbību "Rixc" producētajā izstādē, kas nākamā gada rudenī "Rīgas 2014 kā Eiropas kultūras galvaspilsētas" programmā būs apskatāma Laikmetīgās mākslas centrā Spīķeros.

Taimiņa ir ASV dzīvojoša latviešu matemātiķe, matemātikas vēsturniece un māksliniece, kura strādā Kornela Universitātē un ir slavena ar saviem tamborētajiem hiperboliskās plaknes modeļiem.

Taimiņas lekcija ir ievadpasākums projektam "Hiperboliskās plaknes un ilgtspējīgi tīkli", kas ir Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas notikums, un to atbalsta nodibinājums "Rīga 2014" un Kultūras ministrija.

Pievieno komentāru

Liepājā