Liepājā notiks laikmetīgās mākslas nakts "Akti Naktī"

Jau pēc mēneša, 26.septembrī, iestājoties tumsai, Liepājā norisināsies laikmetīgās mākslas nakts “Akti Naktī”, kurā tiks iedzīvinātas ar vēsturiskiem stāstiem apvītas mājas un ielas. Pasākumā būs vērojamas Latvijā atpazīstamu profesionāļu mākslas performances - laikmetīgā deja, dzeja, mūzika, teātris, māksla, video instalācijas un kino, informē organizatori.

“Akti Naktī” būs iespējams baudīt un vērot vairāk nekā 20 radošus projektus un mākslinieku stāstus, kurā vīsies fantāzija, sapņi un realitāte vienuviet. Sākot no kino filmām, video instalācijām un beidzot ar laikmetīgās dejas izrādēm, operu, dažādu žanru mūziku un neredzētiem mākslas priekšnesumiem. Kopumā pasākumā piedalīsies ap 150 mākslinieku no visas Latvijas, kā arī savu radošo projektu  sadarbībā ar pašmāju māksliniekiem piedāvās mākslinieki no Francijas.

Ar savu jaunradi šogad iepazīstinās tādi mākslinieki, kā Adriana Roze, Latvijas Kultūras akadēmijas studenti un absolventi ar laikmetīgās dejas izrādēm un performancēm Olgas Žitluhinas vadībā, kuri būs kā vienojošais elements visiem vakara priekšnesumiem, Varis Klausītājs ar zīmējumu un teātra izrādi, Totaldobže, Trihars, Annas Ķirses LULU laikmetīgo operu cikls u.c.

Šī gada laikmetīgās mākslas nakts “Akti Naktī” tēma ir haosa simetrija, attīstot tēmu – haoss kā radošo procesu aka, no kā cilvēks smeļas un rada. Šajā pasākumā tiek atklātas aizvien jaunas kultūras vērtības, aktualizēta neierastā pilsētvide, veicinot arī dažādu mākslas jomu sintēzi un inovācijas, kas piešķir ikdienišķām lietām un vietām neparastu sajūtu.

“Akti Naktī” rīko Liepājas Kultūras pārvalde sadarbībā ar festivāla koncepcijas autoru un ilggadējo producentu Aivi Neimani. Ieeja pasākumos apmeklētājiem būs bez maksas.

Pievieno komentāru

Liepājā