Liepājā notiks "Krusta ceļa" gājiens

Lielās piektdienas vakarā, 29. martā, no plkst.18 līdz 19.30 Liepājas domes Reliģisko lietu komisija sadarbībā ar Liepājas draudzēm organizēs ikgadējo ekumēnisko pasākumu – gājienu "Krusta ceļš", informē pašvaldībā.

Gājiens sāksies ar lūgšanu Sv. Trīsvienības katedrālē, Lielā ielā 9, un beigsies ar lūgšanu Sv. Jāzepa katedrālē, Rakstveža ielā 13. Gājiena laikā, pieminot Kristus ciešanas, paredzētas 14 apstāšanās vietas lūgšanām (katrā piecas līdz septiņas minūtes): Radio ielā 19, Pasta un F. Brīvzemnieka ielas krustojumā, iepretim Liepājas Universitātei, pretim stāvlaukumam Zivju ielā, pretim Liepājas Latviešu biedrības namam, pretī Latvijas mūziķu Slavas alejai, Zivju un Kungu ielas krustojumā, Zivju un Peldu ielas krustojumā, Kuršu laukumā pretim Sv. Annas baznīcai, Siena ielā pie Liepājas Pāvila baptistu baznīcas, pretim Pāvila baznīcai Kuršu ielā, Rožu un Kuršu ielu krustojumā, pie tirgus Kuršu ielā, kā arī pie Sv. Jāzepa katedrāles.

Šāds, dažādu konfesiju vienojošs gājiens, pirms Lieldienām Liepājā notiks jau 11. reizi. Tiek plānots, ka pasākumā piedalīsies apmēram 500 cilvēki.

Jēdziens "Krusta ceļš" ("Via Crucis") ir tulkojums no latīņu valodas, un tas nozīmē ciešanu ceļu, ko Kristus ar smago krustu plecos veica līdz soda vietai Jeruzalemē, kur arī meklējamas Krusta ceļa vēsturiskās tradīcijas sākums.

Lielā piektdiena kristiešiem ir Jēzus Kristus ciešanu un nāves diena. Šajā dienā dievnamos tiek apklāti altāri, ierastie rituāli ir pieklusinātāki, kā arī netiek pasniegts Svētais vakarēdiens. Kopā tiek pulcināti dažādu konfesiju kristīgie, kuri dodas Krusta ceļos, lai nožēlotu grēkus un vienotos lūgšanā, tādejādi pieminot Jēzu Kristu. Šajā dienā noteicošā ir violetā – ciešanu krāsa.

Pievieno komentāru

Liepājā