Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Liepājā notiks konference "Piemares ļaudis un likteņi"

Šodien un rīt, 25.oktobrī, Liepājā notiks Letonikas 5.kongresa pasākums - konference "Piemares ļaudis un likteņi".

Konference norisināsies Liepājas Universitātē, Liepājas muzejā un Liepājas Centrālajā zinātniskajā bibliotēkā.

Konferences programmā iekļauti 29 referāti vairākās zinātņu nozarēs - vēsturē, valodniecībā, literatūrzinātnē, folkloristikā, teātra un mākslas vēsturē u.c. jomās. Īpašs akcents priekšlasījumos likts uz Liepājas un Kurzemes ievērojamo personību portretējumiem (Zigfrīds Anna Meierovics, Aleksandrs Vēgners, Zenta Mauriņa, Antoņina Reķēna, Rihards Kārkls, Vita Pētersone, Aija Druvaskalne-Urdze u.c.). Atsevišķa sēde veltīta dzejnieka Olafa Gūtmaņa piemiņai un atstāto literāro vērtību akcentēšanai.

Konferencē tiks runāts arī par Latvijas Tautas frontes darbību Liepājā un tās nozīmi ceļā uz brīvību un valstiskuma atjaunošanu.

Referentu lokā ir Liepājas Universitātes pētnieki un mācībspēki, Liepājas skolotāji un bibliotekāri, muzeju darbinieki no Liepājas, Ventspils un Tukuma, literatūrpētniece no Vācijas.

Ar konferences vadmotīvu "Piemares ļaudis un likteņi" izveidotas vairākas Liepājas Universitātes docētāju un studentu izstādes Liepājas Centrālajā zinātniskajā bibliotēkā, Liepājas Latviešu biedrības namā, Liepājas Universitātes studiju korpusā Kuršu ielā 20, kā arī tirdzniecības namā "Kurzeme".

Konference noslēgsies ar darba rezumējumu un grupas "Zari" uzstāšanos Liepājas muzejā.

Letonikas kongress Latvijā notiek ik pēc diviem gadiem. Šis kongress rezumē rezultātus Letonikas pētniecības jomā starpkongresu periodā. Letonika pēta Latviju un latviešus no dažādu zinātņu nozaru, īpaši humanitāro zinātņu, skatpunkta. Šogad kongresa aktivitātes plašāk nekā iepriekš norisināsies arī Liepājā.

Pievieno komentāru

Liepājā