Liepājā notiks ērģeļmūzikas festivāla koncerts "Svētās Cecīlijas svinīgā mesa"

Šodien plkst.17 Liepājas Svētās Trīsvienības katedrālē notiks XIV Starptautiskā Liepājas ērģeļmūzikas festivāla koncerts "Svētās Cecīlijas svinīgā mesa", informēja festivāla sabiedrisko attiecību koordinatore Anna Paula Pujēna.

Francūža Šarla Guno komponēto "Svētās Cecīlijas svinīgo mesu" koncertā izpildīs lietuviešu un latviešu mūziķi. Komponists šo mesu komponējis 1855.gadā trim solistiem, jauktajam korim, ērģelēm un orķestrim. Tā ir veltīta mūzikas aizbildnei - Svētajai Cecīlijai.

Koncertā Liepājā mesu izpildīs Vids Pinkēvičs (ērģeles), Viļņas Universitātes jauktais koris "Pro musica", Gunta Gelgote (soprāns), Viesturs Jansons (tenors) un Nerijs Masevičs (bass).

Jau ziņots, ka 14.Starptautiskais Liepājas ērģeļmūzikas festivāls norisinās no 18.septembra līdz 25.septembrim Liepājā un Kuldīgā.

Starptautisko Liepājas ērģeļmūzikas festivālu Liepājas pašvaldība sadarbībā ar pilsētas ērģelnieku Lotaru Džeriņu iedibināja 2002.gadā ar mērķi pievērst uzmanību pilsētas lepnumam - Svētās Trīsvienības katedrāles vēsturiskajām baroka ērģelēm, kurām ir 131 reģistrs, četri manuāļi un vairāk nekā 7000 stabuļu. Gadu laikā ērģeļmūzikas festivāls ir attīstījies un mainījies - jau trešo gadu to rīko organizācija "Via Cultura", un tā norises vieta vairs nav tikai Liepāja.

Pievieno komentāru

Liepājā