Liepājā notiks ekumeniskais gājiens "Krusta ceļš"

Lielās piektdienas vakarā, 25. martā, no pulksten 17 līdz 18.30 Liepājas pilsētas Domes Reliģisko lietu komisija sadarbībā ar Liepājas draudzēm organizēs ikgadējo ekumēnisko pasākumu – gājienu „Krusta ceļš”.

Gājiens sāksies ar lūgšanu Sv. Trīsvienības katedrālē, Lielajā ielā 9 un beigsies ar lūgšanu Sv. Jāzepa katedrālē, Rakstveža ielā 13, informē Liepājas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītāja Zita Lazdāne.

Gājiena laikā, pieminot Kristus ciešanas, paredzētas 14 apstāšanās vietas lūgšanām (katrā piecas līdz septiņas minūtes): Radio ielā 19, Pasta un F. Brīvzemnieka ielas krustojumā, iepretim Liepājas Universitātei, pretim stāvlaukumam Zivju ielā, pretim Liepājas Latviešu biedrības namam, pretī kafejnīcai „Pie vecā vikinga”, pirms Lielās un Peldu ielas krustojuma,  pretim tirgum Kuršu ielā, kā arī pie Sv. Jāzepa katedrāles Rakstveža ielā.

Šāds, dažādu konfesiju vienojošs gājiens, pirms Lieldienām Liepājā notiks jau 12. reizi.


Jēdziens „Krusta ceļš” („Via Crucis”) ir tulkojums no latīņu valodas, un tas nozīmē ciešanu ceļu, ko Kristus ar smago krustu plecos veica līdz soda vietai Jeruzalemē, kur arī meklējamas Krusta ceļa vēsturiskās tradīcijas sākums.

Pievieno komentāru

Liepājā