Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Liepājā notiks Dizaina dienas

Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola (LMMDV) koncertzāles "Lielais dzintars" telpās šodien un rīt organizēs pasākumu "Dizaina dienas 2019", aģentūru LETA informēja LMMDV.

Pasākuma koncepts veidots kā starpdisciplināra pieredzes apmaiņas platforma topošajiem un labākajiem Latvijas dizaineriem, nozares profesionāļiem un dizaina talantu "medniekiem".

Izstāde "Dizaina dienas 2019" būs skatāma koncertzāles "Lielais dzintars" mākslas telpā "Civita Nova" no šodienas līdz 11.jūlijam. Izstāde iepazīstinās ar LMMDV 2018./2019.gada absolventu diplomdarbiem. Pasākumu ciklā - Mākslas un dizaina topošo absolventu diplomdarbu prezentācijas un jauno mūziķu kvalifikācijas eksāmeni.

Izstādi un eksāmenus papildinās lekcijas un sarunas par dizainu, kurās savu klātbūtni ir apstiprinājuši Latvijas Dizaina gada balvas (LDGB) organizatori un laureāti, Latvijas dizaina un mākslas augstskolu, kā arī Latvijas Investīciju attīstības aģentūras (LIAA) Liepājas Biznesa inkubatora pārstāvji.

Dizaina dienu mērķis ir veicināt mūzikas un mākslas sinerģiju, izkopt starpdisciplināru sadarbību un atklāt jaunas sadarbības šķautnes starp mūziku, mākslu un dizainu.

Šodien plkst.15 sadarbībā ar LDGB norisināsies "Dizaina duelis" starp dizaina profesionāļiem, investoriem, dizaina izglītības pārstāvjiem un LMMDV audzēkņiem un pasniedzējiem. Dueli vadīs pieredzējusī dizaina entuziaste un ziņu moderatore Ilze Dobele.

Sarunu ar savu pieredzi bagātinās LDGB organizatores Inguna Elere un Dagnija Balode, balvas ieguvēja 2019.gadā - Una Rozenbauma un finālistes - Paula Lorence un Alise Dīrika. Savukārt sadarbībā ar LIAA Liepājas Biznesa inkubatoru un finanšu institūciju "Altum" būs iespēja vairāk uzzināt par jauno dizaineru iespējām uzņēmējdarbībā.

Savukārt modes skate būs skatāma šodien plkst.17.30 koncertzāles "Lielais Dzintars" mākslas telpā "Civita Nova". Tradicionālās LMMDV kvalifikācijas darbu modes un apģērbu dizaina skates šogad tiek attīstītas un paplašinātas, piesaistot un prezentējot Latvijas Mākslas akadēmijas modes dizaina jauno autoru kolekcijas, kā arī LMMDV Apģērbu dizaina izglītības programmas gada radošo veikumu. Tādējādi pasākums dod iespēju ieskatīties un novērtēt modes dizaina profesionālas izglītības Latvijā dažādos attīstības posmos.

Modes skatē piedalīsies Apģērbu dizaina 2. un 3.kurss, 4.kursa kvalifikācijas darbu tērpu kolekcijas autore Dana Zoniņa ar kombinezonu kolekciju, Ieva Agruma ar tērpu kolekciju "Memory Loss", Egita Ķeķe ar sieviešu mēteļu kolekciju un Laura Lasmane ar tērpu kolekciju "The Leftovers". Tekstila izstrādājumu dizainu pārstāvēs Vineta Solovjova ar kolekciju "Apmetņi vīriešiem", ādas izstrādājumu dizainu prezentēs Anete Reine ar galvas segu kolekciju motobraucējiem "Divas vienā", Anda Matvējeva ar ceļa somu komplektu "Divi…" un Līva Paula Vilsone ar kolekciju "Džambas somas".

Papildus būs arī ciemiņi - Latvijas Mākslas akadēmijas Modes dizaina nodaļas studente Anna Jurjāne ar tērpu kolekciju "Fragile", Laine Rozenšteina ar tērpu kolekciju "Psychopata" un Milana Felicija Semjonova ar tērpu kolekciju "Dog’s Nightmare". Par modeļu matu sakārtojumu un grimu rūpēsies LMMDV Vizuālā tēla stilistu izglītības programmas audzēkņi.

Pievieno komentāru

Liepājā