Liepājā notiks diskusija un filmas pirmizrāde par klimata pārmaiņām

Piektdien, 18.septembrī, plkst. 16:00 Totaldobže mākslas centrā (Vecā Ostmalā 54) plānota diskusija “Vai klimata pārmaiņas Latvijā ir aktuālas?”, kā arī tiks rādīta dokumentālā filma «Tverot ledājus» («Chasing Ice»).

Žurnāla “National Geographic” fotogrāfs Džeimss Beilogs (James Balog) vairāku gadu garumā fiksējis Arktikas ledāju kušanu, uzskatāmi parādot, ka klimats uz Zemes mainās un līdz ar to mainās arī vide, kurā mēs dzīvojam. Filma sniedz iespaidīgu vizuālu baudījumu un iespēju vērot neatgriezeniskas pārmaiņas dabā, kā arī piedāvā interesantu faktoloģisko informāciju par klimata pārmaiņām. Filma saņēmusi vairākas starptautiski atzītas balvas, rādīta vairāk nekā 170 valstīs, 70 universitātēs un 75 kinofestivālos, kā arī Baltajā Namā ASV un Apvienotajās Nācijās.

Pasākumā tiks demonstrēta arī videofilma no izstādes "Agrokultūra. Akmens starp akmeņiem", kura tapusi tā autoriem Andrim Indānam (mūzika), Kasparam Lielgalvim un Laurai Prikulei (video), La Tipa (dzeja) piedaloties Totaldobže mākslas centra organizētajā "Melno Caurumu” radošajā darbnīcā Centro Negra Blankā (Mursijas reģions, Spānija).

Kādreiz cilvēki pakārtoja lauksaimniecības ritmu dabas procesiem, šodien – tie maina pašu dabu. Katrs cilvēka ieviestais uzlabojums rada savus, iepriekš grūti prognozējamus blakus efektus, kas netiek novērsti, jo to novēršana ir pārāk dārga un to noveršanas procesā rodas atkal jauni blakus efekti. Tā par filmu saka viens no darba autoriem, mākslinieks un Totaldobže mākslas centra vadītājs Kaspars Lielgalvis, kurš arī klātienē stāstīs par Spānijā pieredzēto.

Diskusijas gaitā tās dalībnieki tiks iepazīstināti ar sabiedrības viedokli klimata pārmaiņu jautājumos un kopā ar ekspertiem meklēs atbildes uz jautājumiem par to, vai esam globālo pārmaiņu liecinieki vai arī dalībnieki; vai zinām, kā mūsu rīcība ietekmē klimatu, kā arī vai rīkosimies tikai tad, kad būsim patiesi apdraudēti un kas mūs labāk motivē - draudi vai cerības?

Mēs pamanām, ka sāk izzust sniegotās ziemas, vienmērīgi siltās vasaras, uz galvas gāžas negaidīts un spēcīgs lietus, vairojas sausums, plūdi, un citas nepieredzētas dabas katastrofas. Mata galā karājas Arktikas ledāji, daudzas augu, dzīvnieku uz putnu sugas, un arī cilvēku dzīves. Mūsu rīcība maina klimatu. Vai esam #kliMATA galā?

Diskusiju un filmu organizē vides organizācija “homo ecos:” sadarbībā ar biedrību “Radi Vidi Pats”.

Projektu «Klimata pārmaiņas Latvijā – izaicinājums vai iespēja?» līdzfinansē EEZ finanšu instruments (www.eeagrants.lv). Vairāk par projektu – homoecos.lv un #kliMATAgala.

Plašāk par projektu www.homoecos.lv un www.radividipats.lv

Projekts “Klimata pārmaiņas Latvijā – izaicinājums vai iespēja?” tiek īstenots ar  EEZ finanšu instrumenta (www.eeagrants.lv) atbalstu.

Pievieno komentāru

Liepājā