Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Liepājā notiks diskusija par iekļaujošo sabiedrību, veselību, vidi un līdzdalības iespējām

Piektdien, 29. novembrī, Liepājas 8. vidusskolā notiks diskusija ar skolēniem, cilvēkiem ar invaliditāti, pašvaldības iestāžu, izglītības un sociālajiem darbiniekiem, kā arī nevalstiskajām organizācijām par iekļaujošo sabiedrību, veselību, vidi un līdzdalības iespējām, informē organizatori.

Šis Latvijā ir īpaši nozīmīgs un diemžēl arī sāpīgs jautājums, jo tikai salīdzinoši nesen esam sākuši pievērst uzmanību problēmām, kuras skar cilvēkus ar invaliditāti, domāt, kā atvieglot viņu dzīvi un palīdzēt iekļauties sabiedrībā. Cilvēkam ar invaliditāti nav jābūt nolemtam uz ierobežotu eksistenci, viņš ir pilntiesīgs sabiedrības loceklis, svarīgs  Latvijas un Eiropas pilsonis! Uz diskusiju aicināti gan  Saeimas un Eiropas Parlamenta deputāti, gan  Liepājas Domes amatpersonas, gan arī  dažādu biedrību pārstāvji un skolotāji, kas ikdienā saskaras ar šiem jautājumiem.

Tā būs piektā interaktīvā saruna  ciklā "Lēciens! 2013: Eiropas pilsoņu gads". Šī cikla ietvaros pavisam plānoti 6 pasākumi visos Latvijas reģionos, diskusijas jau notikušas Rēzeknē, Smiltenē, Jūrmalā un Jelgavā, bet vēl plānotas  Ventspilī. Diskusiju kopējais mērķis ir rosināt ikvienu apzināties savu lomu vietējās sabiedrības un Eiropas Savienības dzīvē, kā arī veicināt aktīvu dalību vēlēšanu un lēmumu pieņemšanas procesos. Šajā ciklā izskanējušais sabiedrības viedoklis un idejas līdz ar Eiropas pilsoņu gada starptautiskās alianses izstrādātajām rekomendācijām politikas uzlabošanai tiks apkopotas un nodotas politikas veidotājiem un lēmumu pieņēmējiem.

Liepājas diskusija notiks 29. novembrī, Liepājas 8. vidusskolā, Dunikas ielā 9/11, no plkst. 12.30-15.30, tajā aicināti piedalīties: Kārlis Šadurskis, Eiropas Parlamenta deputāts, Vides, sabiedrības veselības un pārtikas nekaitīguma komitejas pārstāvis; Inese Laizāne, Kultūras ministrijas parlamentārā sekretāre, 11. Saeimas deputāte; Gunārs Ansiņš, Liepājas Domes priekšsēdētāja vietnieks, Eiropas Pilsoņu gada labas gribas vēstnieks; Inete Ielīte, Latvijas Sieviešu nevalstisko organizāciju sadarbības tīkla valdes priekšsēdētāja, Latviskās kultūrtelpas labas gribas vēstniece; Māris Ceirulis, Liepājas Neredzīgo biedrības priekšsēdētājs, Latvijas Neredzīgo biedrības Centrālās valdes loceklis; Jānis Rudzītis, Liepājas 8. vidusskolas skolotājs. Diskusiju vadīs žurnālists Gundars Rēders.  Pasākuma apmeklētāji būs aicināti aktīvi līdzdarboties uzdodot jautājumus (t.sk. iesaistoties diskusijā ar Twitter sienas palīdzību), izsakot savu viedokli pašvaldības, valsts institūciju un NVO pārstāvjiem, kā arī Eiropas Komisijai. Turklāt visiem būs iespēja piedalīties oriģinālā bingo spēlē un dibināt noderīgus kontaktus.

Diskusiju ciklu organizē Latvijas Bērnu forums ar Liepājas Domes, Liepājas 8. vidusskolas, Latvijas cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizācijas SUSTENTO, Liepājas Neredzīgo biedrības, Latvijas Neredzīgo biedrības, kā arī Latvijas Republikas Kultūras ministrijas atbalstu. Pasākumu finansē no Eiropas Komisijas un Latvijas valdības noslēgtās Vadības partnerības līdzekļiem. Tās mērķis ir sabiedrības informēšana par Eiropas Savienību.

Pievieno komentāru

Liepājā