Liepājā notiks bruņoto spēku vienību militārā parāde

Svētdien, 9.novembrī, Liepājā, Rožu laukumā, plkst.12, svinot Latvijas Republikas proklamēšanas 90.gadadienu, Nacionālie bruņotie spēki (NBS) rīkos militāro parādi, kurā piedalīsies 370 karavīri un zemessargi, kā arī robežsargi un policisti, vēstī NBS komandiera personīgā štāba Preses daļas virsnieks kapteinis Normunds Stafeckis. 

Militāro parādi pieņems valsts bruņotā spēka augstākais vadonis - Valsts prezidents Valdis Zatlers - un NBS komandieris ģenerālmajors Juris Maklakovs.

Tajā Liepājā bruņotos spēkus pārstāvēs Gaisa spēku Pretgaisa aizsardzības diviziona vienība, kuras karavīri ierindas priekšgalā nesīs Latvijas Armijas karogu, kā arī Jūras spēku Flotiles Mīnu kuģu un Patruļķugu eskadras un Jūras novērošanas un sakaru dienesta, Sauszemes spēku 2.kājnieku bataljona un Zemessardzes 44., 45. un 46.kājnieku bataljona vienības.

Savukārt Valsts robežsardzi pārstāvēs Liepājas pārvaldes, bet Valsts policiju - Valsts policijas koledžas vienība.

Parādes skatītājus priecēs NBS štāba bataljona Goda sardzes rotas karavīru defilē programma - karavīri kustībā veidos nacionālus ornamentus, kā arī veiks salūta zalves ar triecienšautenēm. Par muzikālo noformējumu rūpēsies Jūras spēku orķestris.

Lidojumam labvēlīgos laika apstākļos parādi noslēgs divu Gaisa spēku helikopteru „Mi-17” un transportlidmašīnas „L-410” lidojums virs parādes norises vietas.

Pēc militārās parādes visi varēs apskatīt karavīru bruņojumu un ekipējumu, kā arī informatīvajos stendos iegūt informāciju par bruņoto spēku vienību vēsturi un darbību, bet Liepājas ostas 84.piestātnē no plkst.13 līdz plkst.16 būs apskatāms arī Jūras spēku kuģis „Virsaitis”.

Militārās parādes laikā tās norises vietā tiks slēgta vai ierobežota satiksmes kustība. NBS atvainojas ceļu satiksmes kustības dalībniekiem par sagādātajām neērtībām un lūdz laikus iepazīties ar plānotajiem satiksmes kustības ierobežojumiem.

Pievieno komentāru

Liepājā