Liepājā notiks akcija "Ar velo uz darbu" un riteņbraucēju skaitīšana 2

"Ar velo uz darbu" (Bike To Work) kustības laikā biedrība "Velo-Redele" sadarbībā ar kafejnīcu "Darbnīca" aicina ikvienu, kas rīta stundā 13.maijā no plkst.07:00-08:00 ar velosipēdu dodas uz darbu caur Liepājas centru, piestāt pie kafejnīcas "Darbnīca" (Lielā ielā 8), lai nobaudītu garšīgu tēju un kādu uzkodu, saņemtu velo meistara padomu un praktisku palīdzību velosipēdam un piedalītos nelielā aptaujā par velo lietām Liepājā.

Tajā pat dienā un laikā starptautiskās "Ar velo uz darbu" nedēļas laikā biedrība "Velo-Redele", sadarbībā ar Latvijas Riteņbraucēju apvienību rīko ikgadējo riteņbraucēju skaitīšanu ar mērķi noskaidrot braucēju skaita pieauguma tendences.

Latvijas Riteņbraucēju apvienība datu uzskaiti Rīgā veic kopš 2008. gada, savukārt biedrība „Velo-redele” Liepājā kopš 2014. gada. Pirmo reizi riteņbraucēju skaitīšanā ar velo draudzīgu organizāciju atbalstu iesaistīsies arī citas Latvijas pilsētas – Valmiera, Rēzekne, Daugavpils, Jēkabpils, Jelgava, Jūrmala un Ventspils. Skaitīšanas mērķis ir nevis noteikt kopējo riteņbraucēju skaitu, kas nav tehniski iespējams, bet gan fiksēt braucēju skaita izmaiņas, salīdzinot jaunākos datus ar iepriekš attiecīgajā vietā un laikā iegūtajiem. Atkārtotas skaitīšanas noteiktās vietās un datu salīdzināšana vairāku gadu griezumā ļauj izdarīt secinājumus par riteņbraucēju kā satiksmes dalībnieku skaita izmaiņām. Šie fakti ir noderīgi, lai konsultētu pašvaldības par nepieciešamo infrastruktūru un pētījumu veicējus par ikdienas riteņbraukšanu.

Liepājā riteņbraucēju skaitīšana notiks darba dienā laikā posmā no 7 līdz 8 no rīta vietās ar aktīvu braucēju plūsmu – ielās, velojoslās, uz tiltiem un satiksmes pārvadiem. Laiks ir izvēlēts apzināti, kad cilvēki pamatā brauc uz darbu vai mācību iestādi – tātad tie ir riteņbraucēji, kas ar divriteni pārvietojas ikdienā. Vēlāk vai brīvdienās ielās izbrauc atpūtas pēc un ļoti iespējams, ka to nedara katru dienu.

Liepājā velosipēdistu skaitīšanu organizē un nodrošina biedrība „Velo-Redele”, piesaistot arī aktīvos velobraucējus, kas ikdienā pārvietojas ar velosipēdiem.

Mārtiņš Zālītis
Biedrība "VELO-REDELE"

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Vēlais darbinieks

Ko lai dara - man darbā jābūt vēlāk un es ātrāk par 8.00 no mājas neizbraucu, kaut gan uz darbu braucu cauri visai pilsētai. :(

pirms 6 gadiem, 2015.05.12 20:13

velofane

Braucu regulāri, bet vēlāk, nav fiksēts darba laiks, domāju nepādomāts laiks, kurā notiks skaitīšana, cik nu objektīvi tie dati būs, braucot vēlākā laika periodā, satieku daudzus riteņbraucējus.

pirms 6 gadiem, 2015.05.12 23:24

Liepājā