Liepājā noslēdzas starptautiskais tūrisma forums

Pirmdien, 29. septembrī, ar Krievijas tūrindustrijas savienības Baltijas nodaļas rīkoto Tūrisma foruma II daļu Liepājā noslēdzās  Krievijas tūroperatoru 5 dienu vizīte Kurzemē, kurā piedalījās tūrisma uzņēmēji un žurnālisti no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, kā arī žurnālisti, tūrisma aģentūru un tūroperatoru pārstāvji no 12 Krievijas reģioniem.

Vizītes mērķis bija klātienē iepazīties ar Baltijas jūras piekrasti, Kurzemes reģionu, Liepājas, Ventspils, Kuldīgas un Liepājas tūrisma piedāvājumu. Starptautiskā Tūrisma foruma viesiem  bija iespēja noklausīties prezentācijas, piedalīties radošajās darbnīcās  un tikties ar vietējiem uzņēmējiem.

Liepājā foruma dalībnieki iepazina pilsētas ievērojamākos apskates objektus un paviesojās Karostas cietumā. Īpaši tika novērtēta iespēja noklausīties Sv.Trīsvienības katedrāles ērģeļu skanējumu un iepazīties ar kultūras mantojumu un Kurzemes amatniecības tradīcijām Amatnieku namā. Viesi nebeidza apbrīnot plašo pludmali un balto smilšu valdzinājumu. Savukārt pilsētas domē priekšsēdētāja vietnieks tūrisma un investīciju jautājumos Jurijs Hadarovičs iepazīstināja viesus ar Liepājas vēsturi, lielākajiem projektiem, kas veicinājuši pilsētas attīstību, veiksmīgākajiem uzņēmumiem, kas nes pilsētas vārdu Latvijā un pasaulē, kā arī ar tūrisma nozari un atpūtas iespējām Liepājā. Liepājas Olimpiskajā centrā notika Tūrisma foruma otrā daļa, kuras laikā Liepājas reģionālās slimnīcas valdes priekšsēdētājs Edvīns Striks iepazīstināja klātesošos ar slimnīcā pieejamo pakalpojumu klāstu, savukārt SIA „Aviasabiedrība „Liepāja"" valdes loceklis Agris Sprūde izklāstīja lidostas plānus turpmākajiem pāris gadiem. Tūrisma informācijas biroja pārstāvji iepazinās ar vairāku Krievijas mazo pilsētu pieredzi pasākumu rīkošanā un tūristu piesaistē. Viesi iepazinās arī ar Liepājas Olimpiskā centra daudzfunkcionālo telpu izmantošanas iespējām.

Krievijas tūroperatori atzina, ka Kurzeme līdz šim ir bijis svešs un nezināms galamērķis. Arī Rīgas tūrisma aģentūru pārstāvji bija patīkami pārsteigti par Kurzemes daudzveidīgo piedāvājumu.


Linda Finka
Mārketinga speciāliste
Liepājas reģiona tūrisma informācijas birojs

Pievieno komentāru

Liepājā