Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Liepājā norisināsies konference par problēmām literatūras un kultūras pētniecībā

Šodien un piektdien Liepājas universitātē notiks 25.starptautiskā zinātniskā konference "Aktuālas problēmas literatūras un kultūras pētniecībā", intervijā "Rietumu radio" pauda Liepājas universitātes Kurzemes Humanitārā institūta vadošais pētnieks, filoloģijas doktors Edgars Lāms.

Konferencē uzstāsies aptuveni 100 pētnieku, tostarp arī no Lietuvas, Igaunijas un Polijas, norisināsies seminārs "Kultūrpolitika un kultūrprocess Liepājā: iespējas un problēmas", kā arī Janīnas Kursītes grāmatas "Dainu kodekss" atvēršana Kurzemē.

Lāms uzskata, ka viens no pētnieku uzdevumiem ir veidot izpratni un aktualizēt kultūras un literatūras nozīmi, tomēr rezultāti sabiedrības intereses pieaugumā atspoguļojas lēni, turklāt ir vērojamas arī satraucošas tendences. "Mums visiem ir svarīgi, lai Latvijas sabiedrība paaugstinātu savu kultūras līmeni, un izpratne par kultūras norisēm un zināšanas par to būtu plašākas," sacīja Lāms.

Viņaprāt, viens no problēmas cēloņiem ir mazā sabiedrības interese par literatūru. "Arvien mazāk lasām, arvien vairāk cenšamies atbrīvoties no grāmatām vispār," sacīja Lāms, uzsverot, ka "šie procesi ir satraucoši".

Ir daudz problēmu, kas saistītas ar kultūras pieprasījumu sabiedrībā, un mums ir jādara viss iespējamais, lai katra personība saprastu, ka bez kultūras cilvēks nemaz īsti nav cilvēks, sacīja Lāms.

Viens no veidiem, kā tiek veidots pētnieku dialogs ar sabiedrību, ir konferences, sacīja Lāms, un pauda viedokli, ka Liepājā izveidojusies spēcīga tradīcija.

Pievieno komentāru

Liepājā