Liepājā no 7. oktobra notiks Karjeras nedēļa skolēniem

Liepājā no 7. līdz 11. oktobrim notiks Karjeras nedēļa, kuras laikā plānots vairāk nekā 30 dažādu interesantu pasākumu, lai palīdzētu jauniešiem iegūt informāciju par karjeras iespējām, iepazīt sevi un izvēlēties savām spējām, interesēm un iemaņām atbilstošu izglītību un profesiju, ziņi Liepājas Izglītības pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone.
 
Karjeras nedēļas atklāšanas pasākums "Es – jaunais uzņēmējs" notiks 7. oktobrī plkst. 11.00 Liepājas Universitātē, uz kuru aicināts ikviens interesents – gan bērni, gan vecāki.
 
Karjeras nedēļas pasākumu piedāvājumu klāsts ir ļoti plašs un daudzveidīgs.
 
Jaunieši jau var sākt gatavot materiālus vairākiem konkursiem. Foto konkursā "Mirklis profesijā" 7. - 12. klašu skolēniem tiks veidotas fotogrāfijas par dažādu profesiju cilvēkiem darba vietās, video sižetu konkursā "Intervija ar uzņēmēju" 10. - 12. klašu skolēni uzņems video sižetus par kādu no Liepājas veiksmīgākajiem uzņēmējiem vai jauniem uzņēmējiem, zīmējumu konkursā "Es būšu..." 1. - 4.klašu skolēni savos zīmējumos atspoguļos savu nākotnes profesiju.

Liepājas pirmsskolas izglītības iestāžu konkursā "Sapņu profesija" darbu izstādē bērni kopā ar skolotājiem veidos leļļu māju šķērsgriezumā, tajā atveidojot vienas izvēlētās profesijas darba saturu un vidi.

Plānotas absolventu stundas "Saldējums ar skolas absolventu-uzņēmēju".
Erudītu konkursā "Ražots Latvijā" Liepājas 7.vidusskolā skolēni iepazīstinās ar kādu no Latvijas lielākajiem uzņēmumiem, zīmoliem, uzdos jautājumus par šo uzņēmumu.

Skolēni jau var pieteikties ekskursijās uz A/S UPB ražotnēm Liepājā, "Lotte caffe", "Lauma Lingerie", "Liepājas papīrs", "Čilli Pica", "Lattelecom" zvanu centru, SIA "Kolumbija" u.c. Plānota arī "ēnu diena" Liepājas uzņēmumos.
 
Būs arī nodarbība vecākiem "Kā atbalstīt bērnus viņu izaugsmes ceļā-vērtības, izglītība, darbs".
 
Karjeras nedēļas noslēguma pasākums "Profesiju kokteilis" notiks 11.oktobrī plkst. 15.00 Latviešu Biedrības namā.
 
Karjeras nedēļa šogad notiek 11 Latvijas pilsētās. To organizē Valsts izglītības attīstības aģentūra Eiropas Komisijas Euroguidance tīkla programmas ietvaros (Euroguidance) sadarbībā ar Rīgas, Jelgavas, Ventspils, Daugavpils, Jēkabpils, Liepājas, Rēzeknes, Gulbenes, Cēsu, Kuldīgas un Valmieras pašvaldībām un to izglītības pārvaldēm.

Informācija par pasākumu norisi: www.viaa.gov.lv un www.draugiem.lv/viaa.>

Ar visu pasākumu kalendāru iespējams iepazīties arī Izglītības pārvaldes mājaslapā www.lip.lv, Liepājas pašvaldības portalā www.liepaja.lv

Reģistrēties dalībai pasākumos iespējams, zvanot vai sūtot e-pastus pievienotajā failā norādītajām kontaktpersonām.

Pievieno komentāru

Liepājā