Liepājā nemazinās skolēnu skaits, kuri dodas vecākiem līdzi uz ārzemēm

Pagājušajā mācību gadā no aptuveni 700 Liepājas 2.vidusskolas audzēkņiem vecākiem līdzi uz ārzemēm devušies 14; aizbraucēju skaitam pēdējos gados esot tendence palielināties, "Rietumu Radio" atzina skolas direktore Edīte Plamše.

Viņa nenoliedz, ka skolu ietekmē arī uzņēmuma "Liepājas metalurgs" finansiālās problēmas, jo daudzu skolēnu vecāki strādā šajā uzņēmumā.

Kā pastāstīja Plamše, pēc jaunā mācību gada sākuma ir bijis viens gadījums, kad skolēns, kuram jābūt skolā, nav ieradies un skolas vadība kopā ar Liepājas pašvaldības atbildīgo institūciju pārstāvjiem devušies skaidrot, kas noticis. "Vecmāmiņa paziņoja, ka bērns atkal devies uz ārzemēm. Pirms pusgada bija atbraucis, taču devies atpakaļ," stāsta Plamše, atzīstot, ka ir arī gadījumi, kad skolēni no ārzemēm arī atgriežas un atsāk mācības skolā. Kā stāsta direktore, mācības skolā, piemēram, sācis zēns, kurš prombūtnes laikā aizmirsis gan krievu, gan latviešu valodu. Daļa aizbraucēju izmantojot skolas piedāvātās tālmācības iespējas.

Šogad statistiku par skolēniem, kuru vecāki strādā ārzemēs, skola vēl nav apkopojusi, taču 2012.gada skolas pašnovērtējumā atrodamā informācija liecina, ka 25 skolēniem viens vai abi vecāki strādā ārpus Latvijas un tikai nedaudz vairāk nekā pusei skolēnu darbs ir abiem vecākiem.

Plamše neslēpj, ka skolu negatīvi ietekmē arī uzņēmuma "Liepājas metalurgs" finansiālās problēmas, ar kuru skolai iepriekš izveidojusies laba sadarbība, ir realizēti kopīgi projekti, turklāt daudzu skolēnu vecāki ir uzņēmuma strādnieki. "Cik iespējams, cenšamies morāli palīdzēt un aicinām vecākus nezaudēt optimismu," saka direktore.

Šogad mācības skolā pametuši arī vairāki jaunie hokejisti no Lietuvas un Igaunijas, kuri iepriekš mācījās skolā un spēlēja Liepājas hokeja klubos. Jaunus klubus meklējot arī vietējie hokejisti. "Viens ļoti labs skolēns ir atradis jaunu klubu Moldovā," stāsta direktore.

Liepājas Aleksandra Puškina 2.vidusskola dibināta 1945.gadā un tajā mācās ap 700 krievu, ukraiņu, baltkrievu, latviešu un citu tautību skolēni.

Pievieno komentāru

Liepājā