Liepājā nedēļas nogalē slēgs veikalu "Depo"

Gaidāmajā nedēļas nogalē Covid-19 izplatības mazināšanai būs slēgti četri no deviņiem būvniecības preču tirdzniecības tīkla "Depo" veikaliem - Rīgā, Krasta ielā, Berģos, kā arī Liepājā un Daugavpilī, aģentūru LETA informēja veikala pārstāvji.

Tāpat, lai izkliedētu klientu plūsmu, darba dienās pagarināti veikalu darba laiki.

"Depo" Darba aizsardzības nodaļas vadītājs Artūrs Putrālis norādīja, ka "Depo" esot pietiekami plašas ejas, lai klientu spētu ievērot divu metru distanci. Arī veikalu griesti esot pietiekami augsti, un telpas - plašas, tādā veidā garantējot labu gaisa kvalitāti. "Daļa no tirdzniecības notiek "drive-in" būvmateriālu zonā, kurā klienti iebrauc ar automašīnām un ļoti ierobežoti kontaktējas ar citiem cilvēkiem. Preču plaukti dabiski norobežo cilvēkus dažādās nodaļās," skaidroja Putrālis.

Uzņēmuma pārstāvji norādīja, ka lēmums par četru veikalu slēgšanu brīvdienās nav saistīts ar ekonomikas ministra Jāņa Vitenberga (KPV) piektdienas pēcpusdienā pausto aicinājumu nedēļas nogalē nevērt vaļā mēbeļu un būvmateriālu veikalus, bet gan ņemot vērā Ministru kabineta rīkojumu. Ekonomikas ministrijai esot nosūtīta vēstule ar informāciju, kā "Depo" ievēro epidemioloģisko risku ierobežošanu, kā arī sniegti ieteikumi saistībā ar Covid-19 ierobežojošiem pasākumiem," norādīja "Depo" pārstāvis.

Kā liecina "Firmas.lv" informācija, "Depo" veikalu īpašniece SIA "Depo DIY" reģistrēta 2004.gadā. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 7 501 006 eiro. "Depo" vienīgā īpašniece ir SIA "DMT Pluss".

Pēc "Firmas.lv" informācijas, "DMT Pluss" lielākais īpašnieks ar 25,19% daļu ir Andris Kozlovskis, pa 19,94% daļu pieder Verai Marinkēvičai, Artim Kozlovskim un Vinetai Atvarai, savukārt 15% daļu pieder SIA "Ausekļa ielas nams", kas pieder Mārai Lielcepurei-Gaveikai (48,34%), SIA "Paradox Holdings" (48,34%) un SIA "EQT Baltic" (3,32%). SIA "Paradox Holdings" pieder Ģirtam Rungainim (66,67%) un Ingai Rungainei (33,33%).

Kā liecina informācija "Depo" mājaslapā, Latvijā ir deviņi "Depo" veikali - trīs Rīgā, pa vienam Berģos, Daugavpilī, Liepājā, Jēkabpilī, Rēzeknē un Valmierā.

Kā ziņots, Vitenbergs piektdienas pēcpusdienā nācis klajā ar aicinājumu nedēļas nogalē nevērt vaļa mēbeļu un būvmateriālu veikalus. Lai arī valdības pieņemtais rīkojums par ārkārtējo situāciju neliedz mēbeļu un būvmateriālu veikaliem nedēļas nogalēs strādāt, tomēr ekonomikas ministrs aicina šos veikalus nedēļas nogalēs nestrādāt

Valdība iepriekš nolēma, ka nedēļas nogalēs līdz 6.decembrim tirdzniecības centri darbosies ierobežotā režīmā.

Ar tirdzniecības centriem tiek saprastas ēkas, kas iekārtotas pastāvīgai un sistemātiskai tirdzniecībai ar kopējo tirdzniecībai atvēlēto platību vismaz 10 000 kvadrātmetru vai kurās atsevišķās tirdzniecības vietās darbojas vismaz desmit tirdzniecības dalībnieku vai pakalpojuma sniedzēju.

Ārkārtējās situācijas laikā no 9.novembra līdz 6.decembrim brīvdienās un svētku dienās tirdzniecības centros strādās tikai pārtikas veikali, aptiekas, veterinārās aptiekas un dzīvnieku barības veikali. Tāpat tirdzniecības centros darbosies grāmatnīcas, preses tirdzniecības vietas, optikas veikali, higiēnas un saimniecības preču veikali, kā arī telekomunikāciju preču pakalpojumu vietas.

Tirdzniecības vietās būs jānodrošina desmit kvadrātmetri uz vienu apmeklētāju un jāvalkā maska. Maska jāvalkā arī atklātā tirgus teritorijā un ielu tirdzniecības vietās.

Ekonomikas ministrijā aģentūru LETA informēja, lai mazinātu cilvēku drūzmēšanos tirdzniecības vietās, ir samazināts maksimāli pieļaujamais cilvēku skaits tirdzniecības telpās, nosakot, ka tirdzniecības vietā uz vienu apmeklētāju jāparedz ne mazāk kā desmit kvadrātmetru no publiski pieejamās telpu platības.

Pievieno komentāru

Liepājā