Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Liepāja nākamgad pašvaldību finanšu izlīdzināšanas fondā saņems 7,7 miljonus eiro

Paredzēts, ka 2014.gadā iemaksas pašvaldību finanšu izlīdzināšanas fondā veiks 16 pašvaldības, bet dotāciju saņems 92 pašvaldības, teikts šodien parlamentā izskatāmajos nākamā gada budžeta dokumentos.

Savukārt 11 pašvaldības neveiks iemaksas pašvaldību finanšu izlīdzināšanas fondā un nesaņems dotāciju no tā.

Lielākie maksātāji pašvaldību finanšu izlīdzināšanas fondā, rēķinot procentuāli no pašvaldību vērtētajiem ieņēmumiem, ir Garkalnes novads - 17,8%, Jūrmalas pilsēta - 15,9%. Rīgas pilsēta - 14,9%, Mārupes novads - 14,4%.

Nākamā gada budžeta likumprojekts paredz 2014.gadā dotāciju 7,72 miljonu eiro (5,43 miljonu latu) apmērā pašvaldībām, kurām ir zemākie vērtētie ieņēmumi uz vienu iedzīvotāju pēc pašvaldību finanšu izlīdzināšanas veikšanas - Daugavpilij, Rēzeknei, Jēkabpilij, Liepājai.

Dotācija novadu pašvaldībām būs 8,94 miljonu eiro (6,28 miljonu latu) apmērā vērtēto ieņēmumu nodrošināšanai pēc pašvaldību finanšu izlīdzināšanas finanšu nepieciešamības neizlīdzināmās apakšējās robežas 97% līmenī, pēc skaidri definētiem, vienotiem nosacījumiem novadu pašvaldībām, ievērojot likumā par pašvaldību finanšu izlīdzināšanu noteiktos demogrāfiskos kritērijus. Valsts budžeta dotācija paredzēta 91 novada pašvaldībai, kurām ir visierobežotākie finanšu resursi, tā mazinot reģionālo nevienlīdzību finanšu resursu pieejamības ziņā.

Pievieno komentāru

Liepājā