Liepājā maza meitene telefonkrāpniekam atdod zeltlietas

Telefonkrāpnieki, uzdodoties par policijas darbiniekiem Liepājā, izvēlējušies jaunu taktiku - šoreiz krāpnieku izliktajās lamatās iekritusi maza meitene, kura nepazīstamam vīrietim atdevusi zeltlietas, informē Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes priekšnieka palīdze Jolanta Knīse.

Šis kārtējais krāpšanas gadījums noticis 23.augustā. Vīrietis izkrāpis no meitenes zeltlietas, lai it kā glābtu viņas mammu no nepatikšanām saistībā ar patiesībā nenotikušu ceļu satiksmes negadījumu.

"Aicinām iedzīvotājus ne tikai būt uzmanīgiem pašiem, bet arī runāt par šādu gadījumu iespējamību un sekām ar saviem līdzcilvēkiem - vecākajiem un arī pašiem jaunākajiem ģimenes locekļiem, draugiem, paziņām un kaimiņiem," piebilda Knīse.

Jau ziņots, ka pēdējā laikā Liepājā telefonkrāpnieki Liepājā aktīvi mēģina no iedzīvotājiem izkrāpt naudu, uzdodoties par policijas darbiniekiem. Vairākos gadījumos vecāka gadagājuma liepājnieki ir iekrituši krāpnieku izliktajās lamatās.

"Scenārijs tas pats - pa tālruni piezvana krieviski runājošs vīrietis un pavēsta par it kā notikušu negadījumu, kurā iesaistīts dēls, mazdēls u.tml. vai arī pats cenšas uzdoties par kādu nelaimē nonākušu radinieku. Lai izvairītos no nepatikšanām, tiek pieprasīta kāda naudas summa. Saprotot, ka zvana saņēmējs nav ieinteresēts, saruna tiek pārtraukta," par telefonkrāpnieku metodēm iepriekš pastāstīja Knīse.

"Iespējams, šīm krāpnieku aktivitātēm kājas neaug Latvijā, bet gan tuvajās ārzemēs, un tas apgrūtina konkrētas personas noskaidrošanu," atzina Knīse, norādot, ka policijai ir savi pavedieni un darbības metodes, taču tās sīkāk netiek izpaustas izmeklēšanas interesēs.

"Primārais ir pēc iespējas plašāk informēt sabiedrību par šīm krāpnieku aktivitātēm, lai cilvēki neiekristu un operatīvāk ziņotu par tām policijai," atzina Knīse.

Pievieno komentāru

Liepājā