Liepājā "kafijos" ar politiķiem

20. janvārī plkst. 15.00 Liepājas Jauniešu mājā Kungu ielā 24 uz tikšanos aicināti jaunieši un Liepājas pašvaldības pārstāvji, lai piedalīties diskusijā “Kafija ar politiķiem”. „Kafija ar politiķiem” ir īpaša pēcpusdiena, kurā pie kafijas un tējas tasēm satiekas jaunieši un lēmumu pieņēmēji, lai brīvā gaisotnē runātu kā līdzīgs ar līdzīgu, uzklausītu viens otra viedokli un kopā radītu jaunas idejas vai meklētu risinājumus jau esošām problēmām, informē Izglītības pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone.

Diskusija tiek organizēta “Strukturētā dialoga” ietvaros, kas visā Eiropas Savienībā sniedz iespēju jauniešiem iesaistīties diskusijās un Eiropas politikas veidošanā par jautājumiem, kas ietekmē pašus jauniešus.

Diskusijas galvenās tēma ir jauniešu iespēju veicināšana politiskai līdzdalībai. Diskusijas galvenie jautājumi:

·        Kas būtu jādara, lai veicinātu uzticību un sapratni starp jauniešiem un lēmumu pieņēmējiem, kā arī uzlabotu abu iesaistīto pušu savstarpējās sadarbības kvalitāti?

·        Kas būtu jādara, lai jaunieši un jauniešu organizācijas kopā ar lēmumu pieņēmējiem (valsts, pašvaldību amatpersonas) pilnvērtīgi iesaistītos lēmumu pieņemšanas procesos?

·        Kas būtu jādara visos iespējamos izglītības veidos, lai veicinātu politisko līdzdalību?

·        Kā jauniešus ar atšķirīgām pieredzēm un zināšanām vajadzētu informēt, iedrošināt un motivēt iesaistīties politiskos un demokrātiskos  procesos, un kā jaunās un alternatīvās tehnoloģijas un rīki var tikt izmantotas šiem procesiem?

·        Kā darbs ar jaunatni var veicināt jauniešu politisko līdzdalību?

Diskusijas „Kafija ar politiķiem” organizē Latvijas Jaunatnes Padome (LJP) sadarbībā ar diskusiju koordinatoru Kurzemes reģionā biedrību „NEXT”.

 „Kafija ar politiķiem” ir Zviedrijā radīta un Latvijā adaptēta līdzdalības metode, kuras mērķis ir pārdomātā un patīkamā vidē abām iesaistītajām pusēm – jauniešiem un politiķiem – dot iespēju satikties, iepazīties un pārrunāt jauniešiem aktuālus jautājumus. Jauniešiem tā nereti ir pirmā iespēja tieši un nepastarpināti uzrunāt lēmumu pieņēmējus, izstāstīt par sev svarīgo un uzdot jautājumus, savukārt, politiķiem tā ir iespēja dzirdēt par jauniešiem aktuālo no „pirmavota” – paša jaunieša.

Pēc diskusijas  plkst. 16.00 Jauniešu mājas sētā pie ugunskura notiks 1991. gada barikāžu aizstāvju atceres dienas pasākums.

Pievieno komentāru

Liepājā