Liepājā joprojām trūkst šuvēju

Uzņēmumā "Lauma Lingerie" pastāvīgā darbā pieņemtas četras šuvējas, kuras pabeigušas Latvijas Veļas ražotāju asociācijas (LATVERA) sadarbībā ar Nodarbinātības valsts aģentūru (NVA) rīkotos šūšanas iekārtu operatoru apmācību kursus, "Rietumu Radio" informēja "Lauma Lingerie" valdes priekšsēdētāja Linda Matisosne, norādot, ka šuvēju joprojām trūkst.

Šuvēju apmācība, kā norādīja uzņēmuma vadītāja, ir viens no veidiem, kā risināt šuvēju trūkumu, kura iemesls ir lielais šūšanas uzņēmumu skaits Liepājā. "Pieprasījums pārsniedz piedāvājumu," situāciju raksturoja Matisone.

Viņa stāsta, ka obligāto termiņu - pusgadu - pēc kursu beigšanas uzņēmumā nostrādājušas deviņas kursu beidzējas. "Lauma Lingerie" pastāvīgā darbā būtu bijis gatavs pieņemt septiņas šuvējas, taču strādāt palikušas četras.

"Šuvēju deficīta apstākļos tas ir labs rezultāts," kā lietderīgu šuvēju apmācību projektu vērtē Matisone, norādot, ka sākumā ir bijusi noskaņota skeptiski. Saistībā ar ražošanas apjoma pieaugumu kopš gada sākumā Liepājā pieņemti desmit jauni darbinieki, savukārt Kuldīgas filiālē - pieci. Patlaban uzņēmumā ir 13 šuvēju vakances.

Filiāļu atvēršana citās pilsētās, kā atzīst Matisone, arī ir viens no veidiem, kā risināt darbaspēka trūkuma problēmas, un šādi rīkojas arī citi Liepājas veļas ražošanas uzņēmumi. Lai palielinātu ražošanas jaudas, uzņēmums jau vairākus gadus no konkurentu uzņēmumiem pērk šūšanas pakalpojumus. Patlaban "Lauma Lingerie" sadarbojas ar sešiem uzņēmumiem.

2013.gada pirmo pusgadu salīdzinot ar attiecīgo laika periodu pērn, "Lauma Lingerie" noslēdzis ar 28% pārdošanas apjoma pieaugumu. Matisone pauda pārliecību, ka uzņēmums šogad saglabās lielāko apgrozījuma pieaugumu tekstiluzņēmumu nozarē ne tikai Latvijā, bet arī Baltijas valstīs. Veļas tirdzniecību šogad negatīvi esot ietekmējis vēsais pavasaris.

Pievieno komentāru

Liepājā