Liepājā jaunieši sacentīsies par ceļojošo Lāčplēša vairogu un zobenu

Piektdien, 4. novembrī pulksten 10 Liepājas atpūtas un sporta takā "Beberliņi" notiks Lāčplēša balvas izcīņa, kurā jaunieši sacentīsies par Lāčplēša vairogu un zobenu, aģentūru LETA informēja Liepājas Izglītības pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone.

Lāčplēša balvas izcīņa valsts svētku ieskaņā Liepājā notiek jau vairāk nekā desmit gadus, pulcējot patriotiski noskaņotus jaunsargus un jauniešus no izglītības iestādēm. Šogad savu dalību sacensībām pieteikušas desmit izglītības iestāžu komandas un vairāk nekā desmit jaunsargu komandas. Izglītības iestāžu komandas cīnīsies par galveno ceļojošo balvu - Lāčplēša vairogu, savukārt labākā jaunsargu komanda iegūs Lāčplēša zobenu.

Sacensības rīko Liepājas Izglītības pārvalde sadarbībā ar Zemessardzes 44. kājnieku bataljonu, Latviešu rezerves virsnieku asociāciju un Latviešu Strēlnieku apvienību.

Lāčplēša balvas izcīņa izveidojusies par tradīciju, kas ļauj jauniešiem ne tikai apliecināt savu fizisko sagatavotību, bet arī veicina komandas garu, audzina patriotismu un rosina interesi par brīvības cīņām. Jaunieši Lāčplēša balvas izcīņā sacenšas dažādās disciplīnās - veic skrējienu ap Beberliņu ūdenskrātuvi ar vairākiem kontrolpunktiem un demonstrē iemaņas ieroču izjaukšanā un salikšanā, šaušanā pa mērķi, ievainoto glābšanā, pirmās palīdzības sniegšanā u.c.

Pievieno komentāru

Liepājā