Liepājā izsola ar VID kukuļošanas lietu saistītu īpašumu pie ostmalas promenādes

Oktobrī paredzēts izsolīt zivju tirgotājai SIA "Runda" piederošu nekustamo īpašumu pie Vecās ostmalas promenādes Liepājā, liecina tiesu izpildītājas paziņojums.

Parāda piedzinēji ir Valsts ieņēmu dienests (VID) un AS "SMP Bank", bet parādnieki - "Runda" un firma "Batler", kas uz pusēm pieder par nodokļu izkrāpšanu un VID amatpersonu kukuļošanu aizdomās turamajam Andrejam Podrjadčikovam ar partneri Aleksandru Rusaku.

Īpašumu Kuģinieku ielā 2 veido autogarāža 1611 kvadrātmetra platībā, kantora ēka ar noliktavu 294 kvadrātmetru platībā un civilās aizsardzības patvertne 271 kvadrātmetra platībā. Vizuāli īpašums ir salīdzinoši nolaists, taču pievilcīgu to dara atrašanās vieta - pie Vecās ostmalas promenādes, Tirdzniecības kanāla krastā, netālu no viesnīcas "Fontaine Royal".

Neskatoties uz izdevīgo īpašuma atrašanās vietu, Liepājas pašvaldībai pašlaik nav intereses piedalīties šajā izsolē, aģentūrai LETA atzina Liepājas domes Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Zane Ģirne.

Īpašuma piespiedu pārdošanas vērtība un izsoles sākumcena ir 66 000 latu. Izsoli, kas notiks 11.okotbrī plkst.11 Liepājā, Jūras ielā 12, rīko tiesu izpildītāja Agnese Biķe.

Uzņēmumā "Runda" aģentūrai LETA sīkākus komentārus nesniedza, vien izteica pieņēmumu, ka izsole, droši vien, nenotiks, jo uzņēmums risinot savas problēmas. Savukārt tiesu izpildītājas Biķes rīcībā nebija informācijas par faktiem, kas liktu domāt, ka izsole varētu nenotikt.

Podrjadčikova un Rusaka firma "Batler" saimniecisko darbību ir apturējusi. "Rundas" līdzīpašniekam Arsenam Vovkam ar Podrjadčikovu uz pusēm pieder arī nu jau maksātnespējīgais zvejniecības uzņēmums "Rabuško" un vēl vairāki uzņēmumi, liecina "firmas.lv" informācija.

Podrjadčikovs tiek turēts aizdomās par līdzdalību noziedzīgā grupējumā, kas nodarbojies ar pievienotās vērtības nodokļa izkrāpšanu gandrīz pusmiljona latu apmērā.

Vienlaikus Podrjadčikovs ir galvenais liecinieks lietā, kurā aizdomās par vairāku desmitu tūkstošu latu lielu kukuļu saņemšanu tur vairākas VID amatpersonas. Šajā lietā īslaicīgi aizturēta un nopratināta arī bijusī VID ģenerāldirektore Nellija Jezdakova.

Kā vēstīja TV3 raidījums "Nekā Personīga", Podrjadčikovs izmeklētājiem atzinies, ka devis kukuļus VID amatpersonām. Sadarbojoties ar Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju (KNAB) viņš cer tikt vaļā no soda par finanšu mahinācijām.

Savulaik "Runda" īpašumā Kuģinieku ielā bija ieplānojusi ierīkot zivju šķirošanas cehu. Īpašums bija ieķīlāts "SMP Bankā", kas tagad pieprasījusi saistību bezstrīdus izpildīšanu 234 000 latu apmērā. Pret īpašumu vērsta arī 93 632 latu piedziņa par labu valstij saistībā ar nesamaksātajiem nodokļiem un 700 latu piedziņa par labu Grobiņas novada domei saistībā ar nekustamā īpašuma nodokļa parādu.

"Runda" uz pusēm pieder Vovkam un Dmitrijam Ņesterenko.

Pievieno komentāru

Liepājā