Liepājā izmēģina jaunu koku laistīšanas paņēmienu

Jauniestādītos ozolus, pīlādžus, liepas, vītolus, melnalkšņus, priedes, skābaržus un kļavas Komunālā pārvalde laistīs, izmantojot jaunu paņēmienu - ūdens maisus. Šobrīd izmēģinājumam ir iegādāti 100 izturīgi maisi, kuros var iepildīt no 50 līdz 75 litriem ūdens.

Vairāki laistīšanas maisi pagājušās nedēļas nogalē jau ir novietoti pie kociņiem Ganību ielā netālu no jaunā tilta, bet šonedēļ tos izvietos pie jaunajiem kociņiem Ed. Tisē, Rojas, Vētru, Roņu un Brīvības ielā, informē Komunālās pārvaldes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls.

“Šādas mobilās ūdens tvertnes izmanto pilsētu apstādījumu apsaimniekotāji citur Eiropā. Tie ir piemēroti vietās, kur pastiprināti trūkst mitruma, kur vasarās valda sausums un karstums, kur koku saknes nesniedzas līdz gruntsūdeņiem, un maisi ir noderīgi, kamēr jaunie kociņi ieaugas,” skaidro pilsētas dārzniece Alda Damberga.

Laistīšana no autocisternas, kas izmantota līdz šim, turpināsies, bet jaunā koku padzirdīšanas metode ir videi draudzīgāka un efektīvāka, jo samazina transporta izmaksas, ietaupa ūdeni, apsaimniekotājiem nav jāuztraucas, kad meteorologu solītais lietus tā arī nav nolijis. Šāds risinājums arī ir lētāks nekā pastāvīgas automātiskās apstādījumu laistīšanas sistēmas ierīkošana, skaidro Alda Damberga.

Veldze, kas paredzēta jaunajam kociņam, no maisa iztek un iesūcas zemē apmēram diennakts laikā. Maisus plānots uzpildīt vienu reizi nedēļā, skatoties pēc laika apstākļiem. Ja būs nepieciešams, maisus pārvietos uz citām vietām.

“Raudzīsim, kādi būs rezultāti. Ļoti iespējams, ka nākamgad šādu laistīšanas veidu paplašināsim,” piebilst pilsētas dārzniece Alda Damberga.

Pievieno komentāru

Liepājā