Liepāja iesaistīsies starptautiskā eksperimentālā projektā, kurā ar mākslinieciskām metodēm skaidros vides un ekoloģijas izmaiņas

Liepājas Kultūras pārvalde sadarbībā ar dažādām radošām organizācijām no Baltijas jūras reģiona valstīm sākusi darbu pie eksperimentāla projekta "Art/mosphere. Baltics", kurā paredzēts izmantot dažādas mākslinieciskas metodes, lai skaidrotu vides un ekoloģijas izmaiņas, aģentūru LETA informēja Liepājas Kultūras pārvaldes attīstības projektu vadītāja Daira Bērtule.

"Projekta mērķis nav attīstīt jaunas zinātniskas vai mākslinieciskas metodes, bet izmantot jau esošus zinātniskos un mākslinieciskos līdzekļus, iesaistot vietējo sabiedrību - skolas, kopienas un pārvaldes institūcijas. Liepājas gadījumā mēs skatāmies uz jūras krasta erozijas un nākotnes plūdu draudiem, taču galējs kopējs lēmums par tēmu tiks pieņemts, tiekoties visiem projekta partneriem," skaidroja Liepājas Kultūras pārvaldes starptautisko sakaru un kultūrpolitikas projektu vadītājs Atis Egliņš-Eglītis.

Projekta mērķauditorija ir jaunieši, kuri ir nākotnes lēmumu pieņēmēji un kuriem nākotnē būs vajadzīgs vairāk zinātnisko prasmju, kā arī sajūta un spēja izprast pasaules ekoloģijas problēmas un cilvēku attiecības ar dabu. Tādēļ projekta eksperimentālajās darbnīcās, iesaistot dažādas mērķgrupas, tiks risināti vides jautājumi, skaidroja Liepājas Kultūras pārvaldē.

Metodoloģija un sadarbības veidi projekta īstenošanā tiks izstrādāti Polijas ostas pilsētā Gdaņskā 24. un 25.februārī, tiekoties projektā iesaistītajiem partneriem.

"Šis ir pilota projekts lielākajam Baltijas jūras reģiona sadarbības tīklam, kas veicinātu kultūras un vides zinātnes sadarbību. Projekta partneriem šis ir zināms eksperiments, taču tā sākšanai ir piesaistīti dažādi eksperti, piemēram, no Bergenas Universitātes Norvēģijā. Tajā pašā laikā arī mums jau ir līdzīga pieredze Liepājā, kur Liepājas Universitātes Mākslas pētījumu laboratorijas mākslinieki un jauno mediju mākslas studenti ir eksperimentējuši ar nākotnes agrokultūras veidiem un nākotnes pārtikas vīzijām," uzsvēra Egliņš-Eglītis.

Projekta vadošais partneris ir viena no Zviedrijas radošo industriju un mākslas organizācijām "Tillt AB". Poliju projektā pārstāv Baltijas jūras kultūras centrs, Lietuvu - Nacionālā kultūras un radošo industriju asociācija, Sociālās plānošanas eksperimentu laboratorija "54°+" un nevalstiskā organizācija "Technarium", Krieviju - pētniecības centrs "Krauslab", Igauniju - valdības organizācija "Radošā Igaunija", bet Latviju - Liepājas Kultūras pārvalde un organizācija "Jauno uzņēmēju centrs" no Rīgas.

Projektu paredzēts īstenot līdz 2016.gada 31.decembrim. Liepājas Kultūras pārvaldes finansējums projektā ir 7000 eiro.


Pievieno komentāru

Liepājā