Liepājā ierodas izcilais vijolnieks Gidons Krēmers

Šodien Liepājā ieradies pasaulslavenais vijolnieks Gidons Krēmers. Viņš kopā ar kamerorķestra “Kremerata Baltica” mūziķiem Liepājas Teātrī sniegs festivāla “Spēlējam (arī) klasiku” noslēguma koncertu Latvijā.

Lidostā mūziķi sagaidīja komponists Jānis Lūsēns un Liepājas mērs Uldis Sesks. Pilsētas pārstāvji viesim bija sagatavojuši nelielu ekskursiju, jo iepriekš mūziķis Liepājā viesojies aptuveni pirms trīsdesmit gadiem.

Vakar orķestra mūziķi uzstājušies Rīgā, kur koncertu klausījies arī valsts prezidents Valdis Zatlers. Koncertā Liepājas Teātrī, kas sāksies šovakar pulksten 19, skanēs gan laikmetīgā mūzika, gan izcili klasiskās mūzikas paraugi.

J. Lūsēns pastāsta, ka vijolnieks ir ļoti atsaucīgs un labprāt piekritis ierasties Liepājā, atrodot laiku koncertam savā saspringtajā darba grafikā. Taču jau rīt mūziķim paredzēta uzstāšanās Igaunijā.

G. Krēmers neslēpj, ka māju viņam gandrīz vairs nav, jo darba ir ļoti daudz, tāpēc kā mājās viņš jūtas uz skatuves. “Katrs mirklis uz skatuves ir ļoti svarīgs, mūzikā ļoti svarīgi būt atklātam. Uz skatuves es nedomāju – tur es daudz jūtu,” atklāj vijolnieks.

Vijolnieks atzinīgi izsakās par orķestra kolēģiem. “Vienpadsmit gadu laikā mums ir izveidojusies ļoti laba saskaņa. Esam kļuvuši kā liela ģimene.”

Pievieno komentāru

Liepājā