Liepājā ierodas baletdejotāji no visas pasaules

Liepājā jau ierodas pirmie II Starptautiskā Bērnu Baleta festivāla dalībnieki. Liepājā ieradusies sešu cilvēku delegācija no Uzbekistānas.

Šovakar ieradīsies viesi no Gruzijas. Ceturtdien ieradīsies delegācijas jau kuplākā lokā no Zviedrijas, Nīderlandes un Igaunijas LNO vadošā solista Viestura Jansona vadībā.

Festivālu apmeklēs Zviedrijas, Igaunijas, Nīderlandes, Izraēlas vēstniecību pārstāvji , kā arī Krievijas Ģenerālā Konsulāta Liepājā
pārstāvji.

Piektdien Liepājā ieradīsies viesi no Somijas Nacionālās Operas un Pēterburgas baleta skolām. Ieradīsies solistes no Lietuvas Nacionālās Mākslas skolas, žūrijas locekle Nadia Timofejeva un tēlniece Inna Polonski no Izraēlas.

Piektdien Liepāja būs pilna ar jaunajiem baleta dejotājiem, jo vakarā gaidāma izrāde rok balets "Sniegbaltīte un septiņi rūķīši" Liepājas teātrī, kurā piedalīsies ap piecdesmit Rīgas Horeogrāfijas vidusskolas audzēkņu.

Sestdien Liepājā ieradīsies dalībnieki no Latvijas - Rīgas, Jūrmalas, Ventspils. Festivālu atklās LNB māksliniece, "Latvijas Gāzes" gada Operas balvas 2013. ieguvēja Ieva Rācene.

Festivālu vērtēs:

1. Latvijas Nacionālās Operas vadošā baleta soliste, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas horeogrāfijas katedras vadītāja, profesore Zita Errss.

2. Jerazulemes Baleta un Jerazulemes Baleta Skolas mākslinieciskā vadītāja Nadia Timofejeva.

3. Lietuvas Nacionālās Operas vadošais solists, Mūzikas un Teātra Akadēmijas docents Petras Skirmantas.

Pievieno komentāru

Liepājā