Liepājā ielu uzturēšana ziemā izmaksājusi 670 000 eiro

Ielu uzturēšana ziemā, no 1.novembra līdz 1.aprīlim, - kaisīšana, sniega izvešana un remontdarbi - Liepājas pašvaldībai izmaksājusi 670 000 eiro, intervijā "Rietumu radio" sacīja Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks (Liepājas partija).

Liepājas ielu uzturēšanai aizvadītās ziemas piecos mēnešos kopumā izlietoti 676 117 eiro, kas ir par 140 580 eiro vairāk nekā iepriekšējā ziemas sezonā, aģentūru LETA informēja SIA "Komunālā pārvalde" sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls.

Aizvadītajā ziemā Liepājā stipri puteņoja un vismaz divas nedēļas janvārī pieturējās stiprs sals. Bija nepieciešama arī sniega izvešana, kas veikta četras reizes janvārī. No pilsētas centra kopumā tika izvesti 5339 kubikmetri sniega. Sniega izvešana izmaksāja 18 024 eiro. Daļu liekā sniega ielu uzturētāji no brauktuvēm pārvietoja arī uz tuvākajiem brīvajiem laukumiem.

Šajā ziemas sezonā "Komunālās pārvaldes" ziemas dienesta dežurants ielu uzturētājam kopumā 55 reizes deva uzdevumu veikt brauktuvju kopšanu.

Sesks atzina, ka janvārī pilsētā sasnidzis negaidīti daudz sniega, kā rezultātā bijusi pat ievērojami apgrūtināta satiksme, tomēr līdzekļi nav pārtērēti - izdevies ietaupīt 150 000 eiro, ko varēs izlietot ietvju remontiem, kā arī uzlabot ielu braucamās daļas.

"Tas ir pietiekami liels apjoms, ko varēsim izdarīt par šo naudu," sacīja Sesks, norādot, ka šogad plānots noasfaltēt kādu no grants seguma ielām pie bērnudārziem. "Joprojām ir vairāki bērnudārzi, pie kuriem ir ielas ar grants segumu, līdz ar to ir daudz putekļu."

Kā norāda pašvaldības vadītājs, pēdējos gados Liepājā ar Eiropas Savienības fondu atbalstu vairākām tranzīta ielām veikta rekonstrukcija, līdz ar to ielu stāvoklis ir ievērojami uzlabojies un nav vairs tik daudz naudas jātērē bedrīšu lāpīšanai.

"Kādreiz Brīvības ielas bedrīšu remontos dažkārt ieguldīja gandrīz 100 000 eiro gadā. Protams, asfalts nav mūžīga vērtība un ik pa laikam šuvju un salaiduma vietas ir jāremontē, taču šie tēriņi jau ir adekvāti," sacīja Sesks.

Pievieno komentāru

Liepājā