Liepājā iedzīvotājus aicinās izmēģināt brīvprātīgo darbu

Šodien un rīt Liepājā norisināsies pasākums "Brīvprātīgo dienas Liepājā", kurā visu vecumu iedzīvotājus aicinās iepazīt brīvprātīgo darbu, informēja Liepājas domes sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Enģele.

Brīvprātīgo dienu mērķis ir aicināt iedzīvotājus aizdomāties par to, cik nozīmīgs var būt katra cilvēka devums, palīdzot otram cilvēkam vai kādam likteņa varā pamestam dzīvniekam.

Vismaz 17 iestādes aicinās iedzīvotājus palīdzēt dažādos darbos. Vairākas pirmsskolas izglītības iestādes aicina pie sevis palīgus, kuri ietu ar bērniem rotaļās, lasītu pasakas, pastāstītu bērniem par mūzikas instrumentiem un nospēlētu dažādus skaņdarbus, kopā ar bērniem stādītu puķes, kā arī palīdzētu veikt citus pavasara uzkopšanas darbus gan iekštelpās, gan apkārtējā teritorijā. Savukārt Piejūras slimnīcas Psihiatriskās klīnikas bērnu un gerontoloģijas nodaļās aicināti pieteikties palīgi, kuri ar pacientiem dotos pastaigās, lasītu grāmatas un spēlētu ar viņiem galda spēles. Palīgus gaida arī nakts patversme, dienas centrs personām ar garīgās attīstības traucējumiem, veco ļaužu dzīvojamā māja Ganību ielā, pašvaldības dzīvnieku patversme "Lauvas sirds" un citas iestādes.

"Pagājušajā gadā, kad Brīvprātīgo dienas Liepājā norisinājās pirmo reizi, tajās piedalījās aptuveni 60 brīvprātīgie. Daži brīvprātīgie šo darbu turpina vēl joprojām, bet jau bez pašvaldības starpniecības, kas arī bija mūsu mērķis, šo pasākumu organizējot. Šiem cilvēkiem ar iestādēm ir izveidojusies laba sadarbība, tādēļ es aicinu iedzīvotājus būt aktīviem, iesaistīties un sniegt palīdzīgu roku tiem, kam tas visvairāk nepieciešams," atzina Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš (Liepājas partija).

Lai pieteiktos brīvprātīgajam darbam, interesentiem pašvaldības mājaslapā jāizvēlas iestāde un jāaizpilda pieteikuma anketa.

Brīvprātīgo dienas Liepājā norisināsies jau otro reizi. Pasākumu organizē Liepājas pilsētas pašvaldība sadarbībā ar Liepājas "Europe Direct" informācijas centru.

Pievieno komentāru

Liepājā