Liepājā gripas intensitāte pagājušajā nedēļā pieauga teju divas reizes

Gripas epidēmijas slieksnis pagājušajā nedēļā pārstniegts teju visās Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) monitoringā iekļautajās pilsētās.

Kā liecina SPKC apkopotā informācija, vairāk nekā 100 gripas gadījumi uz 100 000 iedzīvotājiem reģistrēti Daugavpilī, Jelgavā, Jūrmalā, Liepājā, Rēzeknē un Rīgā. Liepājā gripas intensitāte pagājušajā nedēļā pieauga teju divas reizes un sasniedza 292,2 gadījumus uz 100 000 iedzīvotāju.

Savukārt Jēkabpilī pagājušajā nedēļā jauni saslimšanas gadījumi netika reģistrēti.

Jau ziņots, ka pagājušajā nedēļā Latvijā gripas intensitāte samazinājusies vidēji par 24,4%. Ārstniecības iestādēs iepriekšējā nedēļā ir reģistrēti 167 gripas gadījumi, kas ir vidēji 163,5 gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju.

Kā ziņots, Latvijā 26.janvārī izsludināta gripas epidēmija. Par epidēmijas sākumu paziņo, ja vismaz vienā no monitoringa teritorijām saslimstība pārsniedz 100 gadījumus uz 100 000 iedzīvotāju.

Aģentūras LETA mājaslapas sadaļā "Infografikas" apskatāms vizualizēts apkopojums par gripas epidēmiju Latvijā (http://www.leta.lv/info_graphic/latvija-gripas-epidemijas-skavas ).

Pievieno komentāru

Liepājā