Liepāja grib jaunas idejas Ziemassvētku rotājumiem

Lai iegūtu oriģinālus un mākslinieciski pilnvērtīgus risinājumus, pilsētas pašvaldība savlaicīgi izsludinājusi konkursu par Ziemassvētku noformējuma izgatavošanu, uzstādīšanu un uzturēšanu teritorijā uz Tramvaja tilta, Lielajā ielā, kā arī pilsētas kanālā, informē Būvvaldes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls.

„Līdz šim dažādos svētkos esam izmantojuši agrākajos gados izgatavotos un regulāri atjaunotos rotājumus, kas svētku starplaikos tiek uzglabāti noliktavā. Nākamajos svētkos tos atjaunojam, atkārtoti izmantojam pašus rotājumus vai to elementus, mainām izvietojumu, radot iespējami svaigākus akcentus. To darīsim arī šogad. Taču nu jau ir nobriedusi nepieciešamība arī pēc kaut kā pavisam jauna! Un iespējams, ka iepirkuma rezultātā varam atrast neparastas idejas un jaunus risinājumus,” konkursa nepieciešamību skaidro pilsētas galvenā māksliniece Agita Ansule.

Viņa atgādina, ka šobrīd līdzekļi neļauj pilnībā nomainīt visu rotājumu klāstu, „tādēļ sākam ar galveno kompozīcijas kodolu – Lielo ielu, Tramvaja tiltu un kanālu, no kā nākamajos gados varētu  atvasināt rotājumus arī citos pilsētas rajonos.”

Iepirkuma priekšmets ir Ziemassvētku noformējuma izgatavošana, uzstādīšana un uzturēšana uz Tramvaja tilta, Lielajā ielā (no Tramvaja tilta līdz Radio ielai) un Tirdzniecības kanālā.

Tikmēr, kā jau ik gadus, šobrīd, vasaras mēnešos, turpinās veco rotājumu atjaunošana, informē A. Ansule. Tie, kā jau minēts, tiks izmantoti Ziemassvētkos.

Izrotājot Lielo ielu no Tramvaja tilta līdz Radio ielai, konkursa uzvarētājam tie jāveido stiprināmi uz trosēm virs ielas, laternu stabos vai jāpiedāvā citi risinājumi. Savukārt, dekorējot kanālu, jārēķinās, ka rotājumiem jāatrodas uz ūdens, izmantojot pontonus, troses vai citus risinājumus.

Līguma izpildes laiks ir laika periods no 2013. gada septembra līdz 2014. gada janvārim. Pretendenti konkursam var pieteikties līdz 2. septembrim.

Pievieno komentāru

Liepājā