Liepājā gatavojas piketēt pret tiesas "nesamērīgi maigo" spriedumu pedofiliem

Liepājas iedzīvotājs Nilss Jansons Liepājas domē pieteicis piketu pret Liepājas tiesas "nesamērīgi maigo" lēmumu lietā pret tēvu un dēlu, kurā viņi atzīti par vainīgiem par netiklu darbību izdarīšanu ar mazgadīgo pret viņas gribu.

Kā liecina Jansona ieraksts sociālajā tīklā "Facebook", piketu plānots rīkot piektdien, 17.jūlijā, no plkst.11.30 līdz 13.30 Republikas ielā 14, pie Liepājas tiesas nama.

"Man tas liekas ārprāts," raksta Jansons. "Skatos uz to gan kā tētis, gan kā šīs bieži vien absurdiem notikumiem pilnās valsts pilsonis. Vēlos izteikt savu viedokli, vēlos atgādināt, ka mēs pieaugušie esam atbildīgi par to. Kā lemtu, ja bērni būtu bijuši šīs prokurores un tiesneses vietā?"

Piketa rīkotājs plāno, ka tajā piedalīsies aptuveni 50 cilvēku.

Liepājas domes priekšsēdētāja padomnieks Andrejs Rjabcevs "Rietumu radio" apstiprināja, ka šāds piketa pieteikums ir saņemts un tas tiks izvērtēts normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā.

Liepājas tiesas spriedums un sods - piespiedu darbs - par netiklu darbību izdarīšanu ar mazgadīgo ir "pļauka tiesu sistēmai", uzskata opozīcijas deputāts Andrejs Elksniņš (S).

"Esam iesnieguši lūgumus tieslietu ministram Dzintaram Rasnačam (VL-TB/LNNK) un Augstākās tiesas priekšsēdētājam Ivaram Bičkovičam izvērtēt, vai tiesnesis nav pieļāvis likuma pārkāpumus. Savukārt ģenerālprokuroram Ērikam Kalnmeieram ir lūgts iesniegt apelācijas protestu un uzstāt uz šīs lietas pārskatīšanu Kurzemes apgabaltiesā," norāda Elksniņš.

Elksniņš pauž sašutumu par tiesas spriedumu, piebilstot, ka "tiesnesis Kriminālprocesa likumu, visticamāk, nav lasījis".

Vakar Liepājas tiesā notiesātā tēva un dēla netiklās darbības ar mazgadīgo nav bijušas tādas, lai viņiem piemērotu cietumsodu, un apsūdzības uzturētāju piemērotais sods apmierina, aģentūrai LETA komentēja Liepājas prokuratūras prokurore Ligita Arāja, kas šajā lietā uzturēja apsūdzību.

Viņa apstiprināja, ka vakar Liepājas tiesa tēvu sodīja ar piespiedu darbu uz 240 stundām un probācijas uzraudzību vienu gadu, bet viņa dēlu - ar 200 stundu piespiedu darbu un probācijas uzraudzību. Abiem solidāri jāatmaksā valstij cietušajai izmaksātā kompensācija 1120 eiro, kā arī katram jāatmaksā valstij ar tiesāšanos un advokāta pakalpojumiem saistītie izdevumi – 201,97 eiro katram. Sodu iespējams pārsūdzēt Kurzemes Apgabaltiesā.

Liepājas tiesas tiesneša palīdze Velga Lūka informēja, ka šī krimināllieta tika skatīta slēgtā tiesas sēdē, un pilnais spriedums būs pieejams 20.jūlijā. Spriedumu varēs pārsūdzēt desmit dienu laikā no pilna sprieduma pieejamības dienas.

20150714-1537-11760244-999061993467384-2

Pievieno komentāru

Liepājā